„Ale potom jsme si zase sami dali hloupé góly, což je problém, který stále řešíme. Nakonec jsme totiž neuhráli zase ani bod," smutnil trenér fotbalistů Dynama František Cipro před sobotní ligou v Příbrami (16.00).

To, že hra Dynama nepůsobila tak těžkopádně a staticky jako v minulých jarních zápasech, bylo dílem rázné omlazovací kúry, kterou tým proti Jablonci prošel. „Ti čtyři pět kluků, kteří dohromady měli tak dvacet ligových startů, viditelně hru zrychlili," usoudil trenér Dynama, nijak ale nepopíral, že zásahy do sestavy byly trošku i z nouze ctností, neboť Kladrubský byl zraněn a Eliáš proti svému Jablonci hrát nesměl. „Zda Kladrubský bude v Příbrami, jisté není."

Šanci mladí hráči budou dle Cipra dostávat dál. „Jak ti, co hráli minule, tak i další kluci. Je tu plno šikovných fotbalistů, kteří si kvalitní hrou o post v sestavě vážně říkají," uvedl, ale hned taky dodal, že od těch nadějných kluků těžko chtít, aby zachraňovali ligu. „A my, dokud je šance, o ligu musíme bojovat," podtrhl.

A o záchranu chce Dynamo bojovat i v sobotu v Příbrami, byť ta hlavně doma body získává jako na běžícím pásu. „Má na to taky dobré mužstvo," upozornil Cipro, že většina opor Příbrami prošla Spartou nebo Slavií. „Bednář, Zeman, Nitrianský, Zápotočný," několik jmen namátkou vysypal.

„Příbram je na tom daleko líp než my, nicméně já osobně tam jedu vyhrát," žádné alibi se zkušený trenér hledat rozhodně nesnažil… „Bude to samozřejmě záležet na spoustě okolností a hlavně nesmíme dostávat tak laciné góly, jako teď dostáváme," připomněl a zmínil i animozitu, která mezi oběma kluby od vzájemného utkání na jihu Čech z jara 2013 panuje. „I to je pro naše hráče motivace," uzavřel Cipro.

Řezáč: Zkusíme v Příbrami něco urvat

České Budějovice – Prvně od začátku hrál v I. lize za Dynamo osmnáctiletý Michal Řezáč, přesto patřil k nejlepším. „Jenže jsme neuhráli ani bod," vraštil čelo.

To, že jste nastoupil v základu, vás ale jistě potěšilo?

Hlavně to pro mě bylo velké překvapení a toho, že mi trenéři tu šanci dali, si hodně vážím. Výsledek mě ale mrzí, protože první poločas z naší strany byl velice dobrý a je škoda, že jsme z toho nevytěžili mnohem víc než jen vyrovnanou hru. Taky začátek druhé půle byl slušný, pak jsme ale přestali hrát a přestali běhat, a to nás dohnalo.

V základu jste hrál nejen vy, ale i další mladí kluci. Zdůvodnil to nějak trenér?

Trenéři řekli, že to trochu omladí, že Jablonec má běhavé hráče a že je třeba s nimi běhat. Do půle jsme to plnili, po půli už tolik ne, a proto to dopadlo, jak to dopadlo.

Kdy jste se dozvěděl, že budete hrát od začátku?

Až na hotelu před zápasem.

A předpokládat jste, že odehrajete celý zápas?

Příliš jsem s tím nepočítal, na druhou stranu jsem si ale taky docela věřil.

Dostal jste se i k přímému ohrožení branky soupeře. Co chybělo, aby to byl gól?

V každém případě větší razance. Jsem ale rád, že jsem se k té střele vůbec dostal.

Ještě blíž gólu byl právě po vašem centru Michal Škoda.

To byla čistá šance a je veliká škoda, že to nebyl gól. Marťan Chrien tam dal krásný balon do strany, ta šance, to byla hlavně jeho zásluha.

To nebyla jediná vydařená akce, byť jste nakonec hladce prohráli, celou hodinu to byl na jaře asi vás nejlepší zápas.

My chtěli takhle aktivně hrát hned od začátku, bohužel tomu z naší strany v první půli chyběl gól.

Jenže první gól dali hosté, a to zřejmě rozhodlo.

Ten první gól nás podle mě dostal na lopatky. My pak vsadili všechno na hru dopředu a naopak jsme pak ještě dva další góly dostali.

Nedošly vám v závěru síly?

Je to možné. My často běhali bez míče a oni s míčem. Bylo to náročné.

V tabulce jste padli až na dno, jak z toho ven?

Pořád věříme, že bychom to ještě mohli zachránit. Stoprocentně jsem přesvědčen, že všichni do toho dáme teď úplně všechno.

Hrál jste na jaře i za dorost a juniorku, to byl o vaše služby tak velký zájem?

Kam mi řeknou, tam jdu… Minule jsem byl v sobotu na lavičce s dorostem, v neděli šel na tréninku s juniorkou a za tu pak hrál i v pondělí.

Dorost útočí na hranicí dvou desítek zápasů v řadě bez prohry. Což je i vaše zásluha.

Asi i já mám na té sérii podíl, hlavně je to ale zásluha celého týmu. V dorostu totiž je skvělá parta. Trenéři David Horejš a Petr Skála z dorostu udělali nádherný tým, kde to klape. A to je dobře.

Takže příslib do budoucna?

Určitě. V dorostu je spousta talentů, kteří tady určitě dostanou taky příležitost.

Zpátky do ligy. Teď jedete do Příbrami. Zkusíte tam uspět?

Samozřejmě. Zkusíme tam něco urvat. Pak máme dva zápasy za sebou doma a ty prostě musíme zvládnout.

Funda: Vrátit Příbrami prohru

České Budějovice – Dvě slibné příležitosti měl před týdnem v první půli zápasu Dynama s Jabloncem devatenáctiletý Jiří Funda, žádnou z nich ale neproměnil.

Možná i proto jste nakonec zase prohráli…

A hodně nás všechny ta porážka mrzela, protože jsme prvních šedesát minut hráli dobře a navázali jsme na minulý zápas na Slovácku, kde se nám ale herně dařilo až po půli. S Jabloncem nás zlomil první gól, co jsme dostali.

O to větší škoda, že jste první gól nedali vy. Jmenovitě vy osobně, v úvodu jste tam měl dvě velké šance…

To byla velká škoda a je mi to líto. Já si to špatně převzal a prvně jsem nestihl vystřelit a podruhé jsem to špatně vyřešil. První ránu mi beci zablokovali, pak jsem bránu překopl. Chtěl jsem dát ránu nahoru, ale měl jsem střílet křížem na zadní.

Té druhé šanci předcházela i vydařená akce.

Povedl se nám rychlý protiútok, na které se zaměřujeme a chceme na ně hrát. Ale jak jsem řekl, bohužel jsem to špatně vyřešil.

Odehrál jste celý zápas, to vás jistě potěšilo?

Jsem rád, že jsem dostal od trenérů příležitost. Snad to tak bude pokračovat a budu se snažit pro tým udělat co nejvíc.

Vás mladých hrálo víc, ale trenér se zmínil, že vy z těch mladých už toho máte odehráno nejvíc a tím víc že je škoda, že jste aspoň z té jedné šance nedal gól.

V lize deset zápasů a v té druhé jedenáct, takže ještě žádné velké zkušenosti. Ale dobrý začátek jo…

V šesti kolech jste neuhráli jediný bod a lehké to nebudete mít ani teď v Příbrami.

Pořád to máme ve svých rukách a Příbram, to je motivace navíc. Chtěli bychom jim vrátit tu porážku, co nám uštědřili na podzim tady.

Jenže Příbram má v týmu plno individualit.

Je tam plno dobrých kluků, když se ale podívám na nás kádr, měli bychom s nimi hrát vyrovnaný zápas. Pak máme doma Bohemku a Hradec a nahrát z těch tří zápasů aspoň sedm bodů, to by byla paráda!