Tábor – Roudné

Hosté se během léta dokázali oklepat ze svého pádu z republikové soutěže a v úvodu nové sezony dávají jasně najevo, že se v kraji nechtějí zdržet déle než rok. Na štítě roudenského mužstva zůstaly v prvních třech kolech celky Bavorovic (3:1), Dražic (2:0) a Týna nad Vltavou.
Táborští fotbalisté už okusili po dvou předchozích výhrách i hořkou chuť porážky, když se před týdnem vrátili s prázdnou z Vodňan. Z tohoto pohledu je pro ně zítřejší střetnutí nadmíru důležité. Vítězství (případně i remíza) je udrží v bezprostředním kontaktu s nejvyššími příčkami, porážka by pro ně naopak znamenala ústup z čelních pozic a nepříjemnost pro další vývoj soutěže. Trenérům Zdeňku Machoňovi a Ladislavu Táborskému dělá starosti zdravotní stav ofenzívních štírků Šebka a Stoszka. Prvně jmenovaného trápí nakopnutý kotník, mladší z obou hrotů bojuje s tříselným úponem. „Kluci jsou odhodláni udělat pro vítězství maximum. Roudné má velmi zkušený tým, my jsem naopak mužstvo dost omladili. Z tohoto pohledu nemáme co ztratit. Věřím, že hráče nabudíme a diváci uvidí dobrý fotbal,“ zve táborské fandy na sobotní šlágr jeden z trenérů FK Zdeněk Machoň.

Týn – Chýnov

Už v sobotu 24. srpna se bude rvát o další mistrovské body i celek Chýnova. Po důležité první výhře 3:0 v derby s Dražicemi se vypraví do Týna nad Vltavou. Na domácí Olympii mají Chýnovští z předchozího ročníku vcelku příjemné vzpomínky, když ji pokořili v obou vzájemných zápasech. Fotbalisté Týna zatím čekají na první vítězství, přesto už mají na kontě dva body díky remízám s mužstvy Olešníku a Vodňan.

Dražice – Čkyně

Domácí příznivce pozvou v neděli na fotbal hráči Dražic. Ti zahájili podzimní část sezony cennou bezbrankovou remízou ve Vodňanech, pak ale podlehli 0:2 favoritovi z Roudného a před týdnem museli strávit již zmiňovanou nadílku od Chýnova. Určitě velmi nepříjemné je před výkopem zápasu proti Čkyni čekání na první přeborový gól. Ve středečním utkání Poháru ČMFS v Dřítni sice narušil střelecký půst novic v dražickém dresu Seidl, jeho branka ale stačila jen na zmírnění výsledné porážky 1:3. Spraví si svěřenci trenéra Krátkého chuť právě v nedělním duelu s přeborovým nováčkem?
Začátky zápasů v 17 hodin.