POTVRZENÁ ZMĚNA

Rozhodnutí zkorigovat počet mužstev v okresním přeboru bylo odsouhlaseno už na startu uplynulé sezony a regulérnost soutěže byla zachována. Snížení počtu účastníků o dva týmy by mohlo mít podle vyjádření fotbalových činovníků hned několik výhod. Menší potíže by měly nastat v boji s nepříznivými klimatickými podmínkami – start obou částí sezony lze díky tomuto rozhodnutí posunout na pozdější termíny, podzimní boje by se navíc nemusely protáhnout do pozdních listopadových dnů. Zároveň se tím otevře větší prostor pro spuštění uvažované regionální soutěže futsalu. V neposlední řadě by se mohla úprava počtu mužstev podepsat pod vyšší kvalitu a vyrovnanost II. i III. třídy.

NOVINKY V OBSAZENÍ

Do okresního přeboru sestoupila z krajských vod Planá nad Lužnicí, jeho nováčkem jsou fotbalisté Želče. Pole týmů ve III. třídě rozšířilo nejen trio odpadlíků z vyšší soutěže (Ratibořské Hory, Sudoměřice u Bechyně a Božejovice), ale také malšická rezerva postoupivší ze IV. třídy. Právě nejnižší soutěž mužů přivítala do svého seznamu jednoho staronového účastníka mistrovských soutěží, B–tým Řepče, který tak zaplní místo po odstoupivším celku Radenína – Kozmic B. Hráči Mladé Vožice B, Oldřichova a Jistebnice se do ní nedobrovolně poroučeli ze III. třídy. Každá ze dvou základních skupin tak bude mít v nadcházející sezoně po osmi účastnících.

SOUTĚŽE MLÁDEŽE

V mládežnických vodách se toho do příštího soutěžního období příliš nezměnilo. Vzhledem k nedostatečnému zájmu regionálních oddílů nebude odstartována plánovaná nová soutěž mladších žákovských výběrů.
Dorostenecký přebor Táborska nebudou hrát od příštího ročníku týmy Opařan a Chotovin, nově naopak přibyly do soutěže výběry Větrov a Vlastiboře.
Ve II. třídě žáků bude nadále působit vítěz uplynulého ročníku z Malšic, který nereflektoval na možnost postupu do krajské soutěže. Kvalitu I. A třídy tak okusí druhý tým v pořadí skončeného žákovského přeboru z Řepče. Oproti předchozí sezoně ubyly z výčtu družstev Dražice, nováčkem je roudenské Dynamo. Vyšší okresní soutěž žáků si zahrají také březničtí mladíci namísto „béčka“ Spartaku MAS Sezimovo Ústí, které se zařadilo do pětičlenné III. třídy.
V soutěži starších přípravek (přejmenované nově na kadety) se ve třech základních skupinách objeví celkem osmnáct týmů, v mladší kategorii budou sbírat cenné fotbalové zkušenosti benjamínci z deseti oddílů.