OKÉNKO DO HISTORIE

Z tohoto pohledu míjí sonda do historie sezimoústeckého klubu velmi zajímavé mezníky. Ještě před dvanácti lety byli „Ševci“ sedmým týmem v okresním přeboru. Vzápěští sice následoval vzestup do krajské společnosti, ale o výraznější průlom do dění v klubu se postarala až sezona 1996 – 1997, kdy se mužský tým Spartaku vyhoupl z I. A třídy do přeboru. V něm sbírali jeho hráči zkušenosti čtyři roky, aby si to v sezoně 1999 – 2000 namířili rovnou mezi republikovou společnost. V ní působil sezimoústecký klub až doposud a posledních letech tradičně okupoval nejvyšší příčky, byť na kýžený postup nikdy nedosáhl.

ATRAKTIVNÍ ČFL

Šanci posunout svou loď až do velmi sledovaných ligových vod umožnila Spartaku MAS právě až dohoda s Prachaticemi. Nezrodila se ovšem ze dne na den – příprava na tento mílový krok trvala několik měsíců a zahrnovala řadu podstatných legislativních kroků (například přeměnu statutu klubu z s.r.o. na akciovou společnost.
Díky tomuto úsilí se tak mají fanoušci nejen ze Sezimova Ústí, ale z celého regionu rozhodně na co těšit. Vedle několika svébytných třetiligistů se v soutěži pohybuje celá řada rezervních mužstev z prvoligových klubů včetně Sparty a Slavie a v nich se pravidelně objevují pendlové z kádrů či dokonce základních sestav svých A-týmů.

PRÁCE A ZASE PRÁCE…

Nadšení a euforii z průniku mezi ligovou společnost ovšem vystřídala hned vzápětí tvrdá práce na několika frontách.
Během léta budou pokračovat práce na tréninkovém hřišti, na konec roku je pak naplánována druhá etapa rekonstrukce kabin a v centru zájmu pochopitelně zůstává i snaha vybudovat přímo v areálu hřiště s umělou trávou. Oba tyto kroky spadají pod avizovanou přeměnu celého areálu na Soukeníku. „Plán rekonstrukce sportovního areálu máme vypracovaný, ale vše musíme dělat krůček po krůčku v rámci možností klubu,“ potvrzuje snahy o vybudování kvalitnějšího zázemí sezimoústeckého fotbalu člen výkonného výboru FK Spartak MAS Tomáš Samec, jenž má zároveň pod křídly nedávno zřízené webové stránky klubu. Změn se pochopitelně dočká i složení současného týmu, ty ovšem zůstávají otázkou blízkých jednání.
Podstatný krok čeká mladou fotbalovou líheň „Ševců“. O připravované fotbalové akademii, která začne fungovat už od příštího školního roku, budeme informovat zítra.