Fotbalisté Spartaku MAS Sezimovo Ústí si v sobotu zpestřili tvrdý tréninkový dril účastí na turnaji v Počátkách. Na úvod zápasových prověrek si širší kádr nováčka České ligy otestoval především ofenzívu – v obou střetnutích jedinkrát neinkasoval a navíc zatížil konto svých soupeřů čtrnácti góly.

S. ÚSTÍ – JIHLAVA dor.
5:0 (2:0)

Branky: 30, 51. a 60. Sedliak, 10. Kochlöfl, 40. Zelenka. Hned v úvodním vystoupení v dresu Spartaku MAS dal o sobě střelecky vědět slovenský útočník Sedliak. „Musím říci, že měl zápas velmi dobrou úroveň. Mladíci z Jihlavy nám svým pohybem dávali hodně zabrat, i když ten výsledek vypadá jinak. Určitě to pro nás byla dobrá konfrontace,“ hodnotí zápas hraný na 2 x 30 minut trenér Spartaku MAS Jindřich Dejmal.
SESTAVA SPARTAKU: Chylík – Endl, Kochlöfl, Chomát – Jelen, Kordík – Fořt, Veselý, Jarůšek – Sedliak, Horka (31. Zelenka).

S. ÚSTÍ – VELKÉ MEZIŘÍČÍ
9:0 (4:0)

Branky: 45., 47. a 52. Kočí, 20., 30. Horka, 35. Zelenka, 54. Rožboud, 56. Sedliak, 58. Hňup.
Utkání (už na 2 x 45 min.) ukázalo, jaká propast zeje mezi nově se tvořícím týmem pro ligovou soutěž a divizním soupeřem. Také tentokrát se pod vysokou výhru podepsal hattrick jednoho z hráčů, a to záložníka Kočího. „Ze začátku nám ještě Meziříčí vzdorovalo, ale pak jeho hráči odešli fyzicky,“ ohlédl se za střetnutím sezimoústecký lodivod.
SESTAVA SPARTAKU: Baláž – Matoušek, Vesecký, Tobiáš – Koutník, Kočí – Kvasnička, Kostečka (46. Kordík), Rožboud – Zelenka (46. Sedliak), Horka (70. Hňup).
V celkovém pohledu na první letní vystoupení „Ševců“ pochopitelně převažují pozitiva. „Po takové porci běhání jsem od těchto dvou zápasů nečekal zázraky, ale musím říci, že jsem byl příjemně překvapen projevem obou našich týmů. Nelze to ale přeceňovat, na jakékoliv bližší hodnocení je ještě čas,“ nedělá kouč Dejmal z turnajového startu předčasné závěry, přestože mu úvodní duely přípravy už některé poznatky nabídly.
Zítra se celek ze Soukeníku vypraví k utkání do Pelhřimova, v sobotu ho čeká silně obsazený turnaj v Soběslavi.