Los zahajovacího dějství zavál do táborského regionu dva soutěžní zápasy. Hodně těžkého soupeře, českobudějovickou Lokomotivu, přivítá pozítří celek soběslavské Rašeliny. Hosté z jihočeské metropole se v minulé sezoně blýskli vydařenou jarní částí, která je katapultovala na pátou příčku, letos ovšem sahají jejich ambice ještě výš. Soběslavští si ovšem z minulého ročníku přenášejí do předzápasových prognóz lepší vzájemnou bilanci – doma udolali „Lokotku“ 4:1, na její půdě vyválčili remízu 1:1.
Mistrovský fotbal se bude hrát v sobotu i několik kilometrů proti proudu řeky Lužnice. Veselská Lokomotiva přivítá na svém hřišti neznámého soupeře z Hrdějovic. Hostující Slavoj působil v minulé sezoně v sousední skupině A a měl velké starosti s uhájením své příslušnosti k I. A třídě. Něco podobného by klub s bohatou přeborovou minulostí jen nerad opakoval, a tak veselský celek určitě čeká hodně náročný vstup do sezony. Pokud by navázal na úspěšný loňský podzim, po kterém patřil ke žhavým postupovým kandidátům, jeho příznivci by se určitě nezlobili.
PROGRAM DALŠÍCH MUŽSTEV Z TÁBORSKA – sobota: Novosedly – Řepeč. Neděle: Jindřichův Hradec – Malšice, FC ZVVZ B – Spartak MAS Sezimovo Ústí B, Lišov – Bechyně.
Začátky zápasů v 17 hodin.