Los nového ročníku krajského přeboru fotbalistů přichystal rpo fanoušky z Táborska hned na druhé kolo lákavou delikatesu – regionální derby mezi Chýnovem a Dražicemi.

Boj o první výhru

Pod větším tlakem jsou před výkopem nedělního střetnutí domácí hráči. Po dvou odehraných kolech zůstávají bez bodu, a navíc je musí strašit ve snech šestibrankový debakl v Bavorovicích, přestože k němu přispělo i několik chyb rozhodčího v důležitých momentech střetnutí. Přehnaná euforie nemůže panovat ani v dražickém táboře – bod z vodňanské premiéry má sice velmi slušnou cenu, po něm však přišla domácí porážka od exdivizního mužstva z Roudného. A tak se nedělní derby změní pro oba aktéry v honbu za prvním sezonním vítězstvím.
Dražický lodivod Zdeněk Krátký favorizuje chýnovského soupeře: „Domácí považuji za výrazného favorita, už jen vzhledem ke kvalitě jejich kádru. Já doufám, že přispějeme k dobrému fotbalu a odehrajeme zápas disciplinovaně a bez ztrát.“ Kouč Chýnova Radim Hešík očekává urputnou bitvu. „Dražice jsou velmi bojovným, ale i kvalitním týmem. Pokud se nevyvarujeme chyb v obranné činnosti, které nás v předchozích zápasech připravily o body, můžeme na to doplatit i tentokrát.“
Z minulého ročníku mají oba rivalové srovnané účty. Na podzim si Dražičtí odvezli z Chýnova bod za remízu 1:1, a také v jarní části se oba soupeři podělili po výsledku 2:2.

FK do Vodňan

Třetí regionální zástupce, celek FK Tábor, se pozítří vypraví v roli lídra současného pořadí přeboru do Vodňan. Ačkoliv zatím ani jedno z mužstev nepoznalo hořkost porážky, v tabulce je od sebe dělí propastných deset příček. Vodňanský tým staví proti dvěma jasným výhrám Tábora pouze bezbrankové remízy s Dražicemi a v Týně nad Vltavou. Hosté by se určitě nezlobili, kdyby střelecký půst hráčů z města drůbeže pokračoval, Na druhé straně bude zaujímavé sledovat souboj s chutí hrajících táborských útočníků a doposud nepropustné vodňanské defenzívy.
Sobotní soupeř FK určitě nepatří v přeboru k jeho oblíbeným protivníkům. V minulém ročníku uhráli „Vodníci“ na jeho půdě jen remízu 1:1, a také v domácím prostředí se na bodový zisk hodně nadřeli, byť nakonec zvítězili 2:1.
Oba víkendové duely mají výkop v 17 hodin.