Na konci minulého týdne si svěřenci trenéra Jana Klimka zahráli v rámci Zimní hlubocké ligy s přeborovým Lažištěm. Konečný výsledek 1:1, který navíc favorizovaní „Vodníci“ zachraňovali až v poslední minutě zásluhou Stoszkovi trefy, samozřejmě na Svépomoci žádnou velkou euforii nerozpoutal.

„Každý zápas je pro nás pochopitelně užitečný, takže na výsledky až tak nehledíme,“ rozvíjí téma aktuálních zápasových prověrek kouč FK Táborsko Jan Klimek. „V tomhle případě jsme zase nevyužili kupu šancí. Sám Rosůlek měl za poločas snad tři nebo čtyři tutovky, další dvě vyložené příležitosti neproměnil Stoszek. Místo toho, abychom vedli v poločase třeba šest nula, jsme nakonec proti nadšeně bojujícímu soupeři vyrovnali až těsně před koncem,“ kroutí hlavou táborský lodivod.

K dispozici měl v utkání tuto dvanáctku hráčů (chyběl v ní například zraněný brankář Blažek): Varyš – M. Rabiňák, Chotovinský, Hric, Pösinger – Nohava, L. Turek, Stoszek – Vukadinovič (65. Jakub Rosůlek), Jakub Rosůlek (46. Kučera), J. Rabiňák.

Včera večer (15.2.) změřilo divizní mužstvo z Tábora na „Kvapilce“ své síly s lídrem jihočeského přeboru ze sousedních Dražic (utkání skončilo po uzávěrce). V sobotu se znovu vypraví do hlubockého podzámčí k turnajovému utkání skupiny o 1. – 5. místo. Tentokrát v něm narazí na svého divizního souputníka z Českého Krumlova.