Přáním většinového vlastníka je, aby mužstvo skončilo na vyšším místě tabulky než v minulé sezoně, kdy obsadilo šestou příčku. „Chtěl bych, aby se tu opět předváděla atraktivní hra. Hráčům přeji hodně štěstí a zdraví," uvedl Jiří Smrž a v dovětku promluvil o připravované výstavbě nového stadionu včetně toho, v jaké fázi se náročná investice nachází.

Petr Frňka poznamenal že, jeho návrat do Táborska bude těžký, protože, jak je známo už od antiky, dvakrát nevystoupíš do stejné řeky. Lodivod Táborska to myslel tak, že jeho úspěchy s mužstvem v roce 2014 jsou „zapomenuty" a před všemi stojí nová výzva. „Co bylo, bylo. Na novou práci se těším. Chceme nabízet fotbal, který nás i diváky bude bavit a se kterým budeme vyhrávat. Jsem přesvědčen, že je v našich silách, abychom praktikovali moderní, zábavný a vítězný fotbal," uvedl Petr Frňka.

Po krátkém úvodu na stadionu Soukeník odjelo mužstvo do Tábora na atletický stadion Míru. Pětadvacet fotbalistů první den absolvovalo rozcvičku, oblíbené bago, tzv. stavěčky a nakonec modelové utkání. Aktuální pohyb v kádru není dramatický, ale dá se očekávat příchod brankáře a hráče do ofenzivy. Mezi Táborskem a Dynamem České Budějovice se uskutečnila rošáda. Jakub Hric zamířil na Střelecký ostrov, Aleš Hanzlík na Soukeník. Oba hráči s novými týmy zatím jen trénují. Táborsko si dělalo zálusk na žižkovského Radka Voltra, ale pondělní informace zní, že půjde zkusit štěstí do Slavie Praha.
S týmem také trénuje Jakub Navrátil, bývalý odchovanec FK Tábor a rodák z Tábora, který si hledá angažmá. Je to stále hráč FK Mladá Boleslav. Hrával v Turecku a chce tam znovu zamířit.
Vedení klubu FC MAS Táborsko dále upřesnilo, že první přípravné utkání s Libercem v Nymburku se neuskuteční v pátek, jak bylo avizováno, ale až v sobotu 27. června. Zápas začne v 11:00.

Kádr FC MAS Táborsko:

Brankáři:
Michal Toma
Miroslav Jirkal

Obránci:
Aleš Hanzlík
Václav Kotrba
Peter Mráz
Ivan Cíferský
Jiří Rabiňák
Marek Hovorka

Záložníci:
Aleš Kočí
Adnan Džafić
Petr Javorek
Ondřej Šiml
Antonín Presl
Aleš Nešický
Benjamin I. Traoré
Elvist Ciku
Lukáš Turek (z B-týmu)

Útočníci:
Miloslav Strnad
Tomáš Froněk (z B-týmu)

Na testech jsou:
Milan Kadlec ( 1995) ze Sparty Praha – obránce
Timothy Pelikán (1995) ze Slavie Praha – obránce
Jakub Šindelář (1994) z 1.FK Příbram – obránce
+ testovaný krajní hráč tmavé pleti z Německa

Odchody:
Brankář Václav Kudrna (konec smlouvy, jde pracovat na STES)
? Obránce Luboš Tusjak (konec hostování ze Slavie, aktuálně operace ramene, klub by později měl zájem)
? obránce Martin Sladký (na testech v Jihlavě)
? Záložník Martin Surynek (konec hostování z Mostu, opce neuplatněna, trenér Frňka ale podotkl, že se ještě uvidí…)
Útočník Zbyněk Musiol (konec hostování z Liberce, podepsal smlouvu v Michalovcích)