Fotbalisté z jihočeské metropole v Sedlčanech potvrdili roli vysokého favorita.  a v pohodovém tempu nastříleli půl tuce branek. Bez problému si zajistili postup do dalšího kola pohárové soutěže.

Do vedení dostal jihočeský klub již ve 20. minutě Škoda a chvíli před odchodem na přestávku přidal druhý gól Mrišić. Soupeře pak Jihočeši dorazili ve druhém poločase čtyřmi brankami v průběhu jedenácti minut.

„Postup do dalšího kola byl pro nás povinností, kterou jsme také splnili, celý zápas jsme byli dominantní, dali šest gólů a měli i další šance,“ pochvaloval si trenér David Horejš a vyzdvihl i přístup všech hráčů. „Prostor dostali i hráči, kteří v lize tak často nenastupovali a rozhodně nezklamali. Potvrdilo se, že konkurence tady je, zápas zvládli výborně.“

Pro divizní Sedlčany, které v 1. kole po remíze 3:3 vyřadily na penalty druholigové Táborsko, byl zápas s Dynamem velkým svátkem. „Zahrát si s prvoligovým mužstvem, to se zas tak často nepoštěstí. Chceme si užít,“ říkal před zápasem předseda klubu Petr Jindrák. jenž i ve všední den čekal hojnou návštěvu. Což mu vyšlo, přišlo sedm set diváků, ti ale viděli jasnou výhru favorita.

SEDLČANY – DYNAMO ČB 0:6 (0:2)
Branky: 20. a 57. Škoda, 42. a 60. Mršić, 62. Bassey, 68. Hellebrand. Žluté karty: Krůta, Haas – Škoda. Rozhodčí: Krejsa – Kubr, Kotalík.
Dynamo ČB: Šípoš – Čolić, Talovierov, Havel, Mašek – Tolno (63. Brandner), Valenta (63. Čavoš), Vais (63. Hellebrand), Mršić – Škoda, Bassey (63. Mihálik).