Fotbalisté Dynama, kteří ze čtyř úvodních kol nahráli deset bodů a nedostali ještě ani gól, vyrazili k sobotnímu dopolednímu duelu už v pátek po předzápasovém tréninku.

„Samozřejmě bychom rádi bodovali i v Sokolově, dobře ale víme, že nás čeká velice silný soupeř, který zejména doma je hodně nepříjemný," přemítal před cestou na západ Čech trenér David Horejš. „Viděli jsme jejich zápas proti Prostějovu, který vyhráli 1:0, ale gólů mohli dát víc, celý zápas byli jednoznačně lepší," podotkl.

Chybět bude Michal Klesa, jenž za své vyloučení v zápase se Znojmem má stop na jedno utkání. „Zaskočit může Bederka," uvedl hned po utkání se Znojmem trenér Horejš a včera k tomu ještě podotkl, že možné jsou i jiné eventuality. „O sestavě se rozhodneme dle soupeře," nevyloučil menší zásahy do složení týmu. „K dispozici až na Klesu by měli být všichni hráči kádru," dodal.

V týmu je po výborném vstupu do sezony ideální atmosféra. „Za tak úspěšný začátek soutěže jsme rádi, ale máme za sebou teprve čtyři kola," nemá kouč Dynama hlavu v oblacích. „Je před námi těžký zápas, ale chceme navázat na poctivé výkony, jaké hráči v minulých utkáních odvedli," uzavřel David Horejš.

Šlágrem víkendu v kraji bezesporu bude sobotní třetiligové derby, v němž Písek od 10.15 hod. doma změří síly s rezervou Táborska.

Oba týmy jsou na spodku tabulky ČFL: Písek se dvěma body je třetí od konce, béčko Táborska se třemi body je jen o stupínek výš.

„Začátek sezony jsme si všichni určitě představovali jinak," uvedl před derby pro klubový web písecký trenér Ondřej Prášil. „Derby hrajeme doma, a kdybychom ho zvládli, úplně nejhorší to nebude. Jsme ale v takové situaci, že ho prostě zvládnout musíme," dodal Prášil, jenž Táborsko před týdnem viděl vyhrát s Kr. Dvorem. „Celý zápas v podstatě odtáhl Aleš Kočí. Mají i zkušené hráče, v tom bude asi jejich síla," přemítal Prášil.

S cílem bodovat k derby jede rezervní tým Táborska. „My se snažíme každý zápas hrát naplno, v každém se snažíme urvat nějaké body," zdůraznil trenér Josef Pleticha, dle něhož pohled do tabulky napovídá, že v derby zřejmě půjde o šest bodů. „Nic jednoduchého nás nečeká, ale chceme uspět," ujistil a dodal, že ač druholigové áčko má o víkendu volno, příliš pendlů asi mít nebude. „Platí, že budou chodit hráči ze širšího kádru, či po zranění. Tak uvidíme, koho budeme mít."

V divizi se v sobotu hraje atraktivní jihočeské derby mezi Čížovou a Roudným (13.30) a v neděli Jankov změří síly s Ostrovem (17). Ven jede v sobotu Č. Krumlov, který se střetne v Praze s Aritmou (10.15).

Jáša v nominaci osmnáctky

Mikuláš Jáša, sedmnáctiletý stoper devatenáctky Dynama, byl nominován do české osmnáctky pro dva přípravné zápasy s Finskem, které se budou hrát 8. září v Jihlavě (17) a 10. září v Polné (11).