Hladce to ale nešlo, v sedmadvacetičlenném sboru totiž nejsou na fotbal naladění všichni stejně. A mnozí se drželi verze, že stadion měl dostat pouze zmíněných deset milionů. Aby klub se svou novou žádostí uspěl, museli příznivci vyvolat opravu hlasování. Na poprvé podpora neprošla.
„Je to střízlivý požadavek klubu a nejde o žádné porušení,“ postavil se za sportovce František Dědič z opoziční ODS. Starosta Jiří Fišer totiž připomněl, že zatímco v roce 2016 se neúspěšně připravoval bezúplatný převod stadionu pod hlavičku města s dotací 15 milionů na stavbu, za rok ustoupili z převodu a odsouhlasili jen 10 milionů.

„Není možné teď otočit a říct dejte dalších pět. Musím lpět na dohodě z loňska,“ dával starosta najevo, že pro peníze ruku nezvedne.
Při prvním hlasování někdo z příznivců fotbalistů zaspal a 13 hlasů, tedy těsně o jeden méně, na uvolnění individuální dotace nestačilo. Překvapená profotbalová strana, k níž se řadí i ANO a ČSSD, vyvolala dohodovací řízení. Ani v zákulisí se však nedohodli, a tak ČSSD hlasování označila za zmatečné, což místostarostka Michaela Petrová z Jinak! nazvala šupárnou.

Následovala kritika z úst Radky Maxové z ANO, jíž se slovo dotklo. Při novém hlasování už byli spojenci fotbalu a stadionu úspěšní a 14. hlas mezi sebou našli.

Budování nového stadionu pro II. ligu v Táboře způsobilo rozpad koalice, ANO, T2020, ČSSD a Jinak! už drží jen gentlemanská dohoda.