Od začátku šli proti Benešovu pevně za svým cílem. „Na těžkém terénu jsme byli od první minuty aktivnější a o utkání jsme rozhodli již v samém úvodu třemi pěknými góly. Hosté sice ještě snížili, ale to bylo z jejich strany vše," uvedl trenér FC MAS Táborsko Tomáš Remek.
Druhý poločas domácí kontrolovali hru a z rychlých protiútoků nakonec dosáhli rekordního vítězství. „Tentokrát jsme podali zlepšený fotbalový výkon. Za nasazení a bojovnost si mužstvo zasloužilo pochvalu a první body sezóny. Doufám, že nám tato zkušenost pomůže i do dalšího utkání, a že v tomto přístupu budeme pokračovat a dočkáme se dalších bodů," uzavřel Tomáš Remek.

U17 FC MAS Táborsko a.s. – Sportovní klub Benešov 8:2 (5:1)
Branky: 13., 30. a 69. Budil, 8. Kokeš, 14. Vysušil, 30. Budil, 32. Jírava, 42. Drs, 67. Mendel – 19. Toupal, 56. Sirotek.

Sestava FCT: Šimko – Jírava, Víteček, Kotrba, Drs – Kokeš (65´Sedláček), Vysušil (77´Čáp), Sazma, Mendel (69´Škrdleta)– Kubále (75´Kollárik), Budil (72´Pták)

Sestava Benešova: Kabát, Toupal, Linhart, Dvořák, Zamrzla, Korecký, Ř9ha, Sirotek, Pešta Sládek, Pohorský. Střídali: Šimáček, Maršík, Šmíd

Bez několika zraněných (Švec, Kmeťo, Spálenka) se také celek U16 postavil doma Benešova. Očekávání, že půjde o velmi těžké utkání, se potvrdilo. Hosté předváděli houževnatý fotbal, přičemž domácím nevycházela kombinace jako v minulých zápasech. Ve hře Táborska bylo hlavně v první půli málo přesnosti a málo pohybu. Když už se souhra vydařila, tak Postřihač ve velké šanci po akci Dvořáka a Kubece zamířil po zemi z pravé strany hodně vedle brány.

Táborsko mělo vůbec v první půli špatně seřízená mířidla, mimo bránu letělo sedm střel. Hosté mohli jít do vedení, kdybych jejich hráč trefil centr do vápna hlavou, nikoliv ramenem. Za domácí se mezi střelce mohl do přestávky zapsat Větrovský, jehož hlavička po rohovém kopu letěla asi metr nad břevno.

Táborsko šlo do vedení ve 46. minutě. Hofbauerův centr dopravil do sítě hlavou Dvořák. 1:0. Benešov přidal na důrazu, dopředu vysunul stopera Kořínka, který v 61. předvedl dobyvatelský průnik přes půl hřiště, ale jeho ránu doprostřed brány Matoušek zpacifikoval. Pak si Benešovští vynutili tlak, zahrávali sérii několika rohů, které Táborsko s vypětím všech sil odvracelo. Blízko vyrovnání byli hosté v 69. minutě. Dlouhý a vysoký míč padal za Matouškova záda, který balon prsty vyškrábl na břevno a na další rohový kop.
Na druhé straně mohl v 71. minutě vystavit tříbodovou pojistku Větrovský, ale jeho zakončení po akci Kubece bylo málo důrazné. Obránci Benešova míč stačili uklidit z čáry do bezpečí. Až tři minuty před koncem normální hrací doby se trefil z voleje Kubec, když využil přihrávku Postřihače z pravého křídla. 2:0.

Táborsko zvládlo náročné střetnutí s těžkým soupeřem silou vůle a zlepšené koncovky ve druhé půli. Domácí vítězství bylo zasloužené, o čemž mj. svědčí poměr střel na bránu i mimo ni 15:5.

U16 FC MAS Táborsko a.s. – Sportovní klub Benešov 2:0 (0:0)
Branky: 46. Dvořák, 77. Kubec.

Sestava FCT: Matoušek – Hofbauer, Anděl, Bláha, Laszák (78. Kolář) – Císař, Dvořák, Hrubý (28. Větrovský), Postřihač – Votava (41. Mikuláštík), Kubec (79. Kocour).

Příští utkání sobota 13.9.2014: Sokolov – FCT, začátky ve 14:00 a 16.15 hodin