Fotbaloví starší dorostenci Spartaku MAS Sezimovo Ústí nastoupí už pozítří dopoledne k závěrečnému ligovému střetnutí v Plzni, a jen vítězství nad místní rezervou je může (ale také nemusí) posunout k záchraně soutěže.

Situace u dna

Dosavadní vývoj ligových bojů vtiskl poslednímu sezonnímu dějství vskutku nervydrásající zápletku. Prestižní soutěž bude v této sezoně nuceno opustit kvarteto mužstev. O pádu záložního týmu Dynama České Budějovice bylo rozhodnuto s výrazným předstihem, předposlední „béčko“ Bohemians 1905 svrhli před týdnem do propasti právě sezimoústečtí „Ševci“, kteří ho na domácím hřišti udolali 2:0.
Na zbylých dvou sestupových pozicích mohou zůstat uvězněna kterákoliv ze sedmi ohrožených mužstev od momentálně osmé Dukly Praha až po čtrnáctý Spartak MAS.

Průběh závěrečného ligového kola bude o to pikantnější, že se hned dva víkendové duely promění v přímé sestupové bitvy. „Sparta hraje v Teplicích a jeden z těchto týmů určitě sestoupí, přičemž hostům stačí remíza. V Mladé Boleslavi hraje Dukla a oba soupeři potřebují k záchraně bod,“ mapuje situaci trenér staršího dorostu Spartaku MAS Jaroslav Kozačka. Dalšími konkurenty mladých „Ševců“ v sestupové válce jsou Jablonec a B–tým Mostu, který se však mohl zachránit už ve včerejším dohrávaném utkání na hřišti Hradce Králové (skončilo po uzávěrce této strany).

Trenér týmu věří

Veškeré tyto kalkulace však mohou být pro mladé hráče ze Soukeníku aktuální jen v případě, že sami dokážou dobýt hájemství aktuálně třetího týmu tabulky. Ten už si v tabulce nemůže pohoršit ani polepšit. „Záleží samozřejmě i na tom, v jaké sestavě Plzeň nastoupí,“ říká sezimoústecký lodivod před utkáním, které jeho tým zavede na hřiště s umělou trávou. „Soupeř si chtěl původně zápas předehrát, ale ten termín nám nevyhovoval. No a teď má hřiště v rekonstrukci, takže se hraje na umělce. Tam se také celý týden připravujeme,“ vysvětluje Jaroslav Kozačka.

Přestože jsou Západočeši papírovým favoritem střetnutí, zkušený trenér zůstává optimistou. „V jarní části se nám daří a jsme v ní třetím nejlepším týmem. Do Plzně bychom měli jet kompletní a věřím, že to nakonec zvládneme. Musíme hrát trpělivě a maximálně zodpovědně. Žádná divočina se z naší strany konat nebude,“ říká Jaroslav Kozačka před rozhodující bitvou.

S jakou náladou budou nakonec sezimoústečtí fotbalisté Plzeň opouštět? Nechme se překvapit…