Oficiálně sportovní akce dostala název: Rodinný den s legendami československé kopané. V Táboře na stadionu Míru se domácí tým Červený kůň postaví proti hráčům, kteří šířili ještě v nedávné minulosti slávu československého fotbalu. „Toto utkání v Jihočeském kraji tři nebo čtyři roky nebylo, pojali jsme ho jako dobročinnou akci.“

Na koho se mohou fanoušci těšit? „Účast přislíbil třeba vítěz Poháru UEFA Jiří Němec,“ připomíná Zdeněk Baborský legendárního jihočeského záložníka, který na ceněnou klubovou trofej dosáhl v dresu Schalke 04 v sezoně 1996/97.

Představí se celá řada výborných hráčů. „Osu by měl tvořit stříbrný tým z mistrovství Evropy z roku 1996, a také hráči družstva z roku 2004 z Portugalska, odkud si přivezli bronz,“ přikyvuje Zdeněk Baborský.

Do Tábora ale dorazí také legendy dřívějšího ročníku narození. „Třeba pan Štambacher, který je z roku 1980 vítězem olympijských her a z roku 1976 mistrem Evropy z Bělehradu.“

Do Tábora se sletí fotbalové hvězdyZdroj: Deník / Kamil Jáša

Organizátoři připravují sportovní den, který by si fanoušci nejen fotbalu měli dlouho pamatovat. „Věříme, že to bude velkolepá akce.“

V akci bude také fotbalová mládež, ta si dokonce zahraje o turnajové body. „Naplánovali jsme krajský turnaj mladších žáků,“ popisuje ředitel Sportovního dne Zdeněk Baborský další zajímavý bod programu. „Nachystáme turnaj v footbag netu, v Táboře máme z tohoto sportu dokonce mistra světa,“ připomínají pořadatelé zlatého muže z roku 2004 z Montrealu a z roku 2006 z Helsinek.

Co je footbag net? „Je to soutěž na badmintonovém hřišti. Ve výšce je síť, soupeři si kopou hakysakovým tvrdým míčkem. Hned týden po naší akci bude mistrovství světa v tomto sportu, proto do Tábora přijedou specialisté, určitě se bude na co dívat.“ Podle dostupných informací se do Tábora na „mezipřistání“ před odletem na MS chystají i zahraniční vyznavači footbag netu.

Pořadatelé rodinného sportovního dne promýšlejí program dění na stadionu Míru do sebemenších detailů. Na dotazy Deníku odpovídal také Stanislav Vondrák. 

Volba padla na neděli?

Ano. V neděli se bude hrát na stadionu Míru v Táboře. Hlavním bodem bude exhibiční utkání.Kdo se proti komu postaví?
Internacionálové Československa proti hráčům z Červeného koně.

Červeného koně?

Ano. Tak se jmenuje náš fotbalový klub na Táborsku. Červený kůň: Za klub ze III. třídy Táborska hrají fotbalisté, footbagisté i futsalisté.