Do půle slibný výkon, po půli se totálně sesypali

České Budějovice – Kdyby se fotbal hrál jen na jeden poločas, mohli se mladíci Dynama v dresech strakonické farmy v sobotu na Složišti konečně na jaře radovat z první výhry.

31.3.2014

Kunický Michal Jeřábek se raduje z gólu na 1:3, fotbalisté strakonické farmy Dynama smutní. Je rozhodnuto.Foto: Deník/ Jan Škrle

Po poločase totiž vedli nad kunickou farmou prvoligové Dukly Praha 1:0, navíc po velice nadějném výkonu. Jenže nakonec odcházeli ze hřiště bez bodů a navíc s pěti góly!

„Nechápu, co se s hráči po přestávce stalo. Prostě jsme se totálně zhroutili," lomil rukama po skončení sobotního zápasu trenér Rudolf Otepka.

Jeho svěřenci přitom do zápasu vstoupili velice aktivně a v první půli byli lepším mužstvem. Pustili se do soupeře s velkou vervou, snažili se rozehrávky hostí napadat hodně vysoko a díky tomu také šli do vedení, když Wermke vystihl na půlce rozehrávku stopera Jurošky, v plné rychlosti potáhl míč až na hranici pokutového území hostí a tečovanou střelou skóroval – 1:0.

Už předtím měli domácí několik docela slibných střeleckých pokusů, jenže Petráňova utěšená rána ve 3. minutě přelétla o pár decimetrů nad bránou, dvě minuty nato umístěnou ránu stopera Vitáka k tyči v pádu brankář Tetour vyrazil, v 8. min, pohotový volej Kaduly zblokoval jeden z beků hostí a krátce nato agilně hrající Wermke své další sólo zakončil podklouznutím a v pádu následně pálil vedle.

To byla ze strany domácích mladíků hodně slibná úvodní desetiminutovka, gól ale farma Dynama dala až ke konci první půlhodiny, navíc hosté se v té době už ze sevření vymanili a hru v poli vyrovnali. Ve 32. minutě měli už i první prakticky stoprocentní příležitost, Fryčerovu umístěnou hlavičku však brankář Kamil Hajdušek skvěle vyrazil.

Jistě ani domácí gólman ale v té chvíli netušil, co všechno ho čeká po přestávce, v jakém ohni střel se ocitne a že v „poločase hrůzy" bude pětkrát tahat míč ze sítě…

Po přestávce se totiž obraz hry zcela změnil. Hned po poločase po Svobodově přihrávce pod sebe Balšánek prostřelil Hajduška na 1:1 a mladíci Dynama, v první půli srdnatě a sympaticky o každý míč bojující, se totálně sesypali. Už dvě minuty poté, co hosté vyrovnali, kopali po Lerchově faulu na Balšánka penaltu, Svobodu ale Hajdušek vychytal. Jenže rozjetí hosté byli k nezastavení: v 57. min. Balšánek z kroku prázdnou branku sice překopl, osm minut nato Svoboda přeloboval Hajduška na 1:2 a ve zbytku času hosté navýšili až na potupného bůra. Navíc několik dalších šancí Hajdušek ještě chytil a deset minut před koncem za něj míč z brankové čáry po Tenklově ráně vykopl Petráň…

Strakonice – Kunice 1:5 (1:0)

Branky: 25. Wermke – 65. a 73. Svoboda, 51. Balšánek, 69. Jeřábek, 85. Jíra. ŽK: Kadula, Čadek, Lerch, Slavík – Juroška. Diváci: 80. Rozhodčí: Váňa – Duchoň, Štefan.

Strakonice: Hajdušek – Lerch (69. Vaněk), Tomášek, Viták, Havelka – Čadek (55. Slavík), Petráň, Radouch – Wermke (62. Schertler), Kadula, Hurka (79. Horák).

Autor: Bohumil Ortman