Do půle slibný výkon, po půli se totálně sesypali

České Budějovice – Kdyby se fotbal hrál jen na jeden poločas, mohli se mladíci Dynama v dresech strakonické farmy v sobotu na Složišti konečně na jaře radovat z první výhry.

31.3.2014

Kunický Michal Jeřábek se raduje z gólu na 1:3, fotbalisté strakonické farmy Dynama smutní. Je rozhodnuto.Foto: Deník/ Jan Škrle

Po poločase totiž vedli nad kunickou farmou prvoligové Dukly Praha 1:0, navíc po velice nadějném výkonu. Jenže nakonec odcházeli ze hřiště bez bodů a navíc s pěti góly!

„Nechápu, co se s hráči po přestávce stalo. Prostě jsme se totálně zhroutili," lomil rukama po skončení sobotního zápasu trenér Rudolf Otepka.

Jeho svěřenci přitom do zápasu vstoupili velice aktivně a v první půli byli lepším mužstvem. Pustili se do soupeře s velkou vervou, snažili se rozehrávky hostí napadat hodně vysoko a díky tomu také šli do vedení, když Wermke vystihl na půlce rozehrávku stopera Jurošky, v plné rychlosti potáhl míč až na hranici pokutového území hostí a tečovanou střelou skóroval – 1:0.

Už předtím měli domácí několik docela slibných střeleckých pokusů, jenže Petráňova utěšená rána ve 3. minutě přelétla o pár decimetrů nad bránou, dvě minuty nato umístěnou ránu stopera Vitáka k tyči v pádu brankář Tetour vyrazil, v 8. min, pohotový volej Kaduly zblokoval jeden z beků hostí a krátce nato agilně hrající Wermke své další sólo zakončil podklouznutím a v pádu následně pálil vedle.

To byla ze strany domácích mladíků hodně slibná úvodní desetiminutovka, gól ale farma Dynama dala až ke konci první půlhodiny, navíc hosté se v té době už ze sevření vymanili a hru v poli vyrovnali. Ve 32. minutě měli už i první prakticky stoprocentní příležitost, Fryčerovu umístěnou hlavičku však brankář Kamil Hajdušek skvěle vyrazil.

Jistě ani domácí gólman ale v té chvíli netušil, co všechno ho čeká po přestávce, v jakém ohni střel se ocitne a že v „poločase hrůzy" bude pětkrát tahat míč ze sítě…

Po přestávce se totiž obraz hry zcela změnil. Hned po poločase po Svobodově přihrávce pod sebe Balšánek prostřelil Hajduška na 1:1 a mladíci Dynama, v první půli srdnatě a sympaticky o každý míč bojující, se totálně sesypali. Už dvě minuty poté, co hosté vyrovnali, kopali po Lerchově faulu na Balšánka penaltu, Svobodu ale Hajdušek vychytal. Jenže rozjetí hosté byli k nezastavení: v 57. min. Balšánek z kroku prázdnou branku sice překopl, osm minut nato Svoboda přeloboval Hajduška na 1:2 a ve zbytku času hosté navýšili až na potupného bůra. Navíc několik dalších šancí Hajdušek ještě chytil a deset minut před koncem za něj míč z brankové čáry po Tenklově ráně vykopl Petráň…

Strakonice – Kunice 1:5 (1:0)

Branky: 25. Wermke – 65. a 73. Svoboda, 51. Balšánek, 69. Jeřábek, 85. Jíra. ŽK: Kadula, Čadek, Lerch, Slavík – Juroška. Diváci: 80. Rozhodčí: Váňa – Duchoň, Štefan.

Strakonice: Hajdušek – Lerch (69. Vaněk), Tomášek, Viták, Havelka – Čadek (55. Slavík), Petráň, Radouch – Wermke (62. Schertler), Kadula, Hurka (79. Horák).

Autor: Bohumil Ortman

31.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 20 000 Kč Chovatelé a ošetřovatelé skotu, koz a ovcí traktorista. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘP - T, stravování, příspěvky na dovolenou, Kontakt: telefonicky, emailem.. Pracoviště: Zemědělské družstvo skalka, 391 31 Dražice. Informace: Jaroslav Fořt, +420 602 424 799,603 453 068. Administrativa - Administrativa Úředník ve skladu 18 000 Kč Úředníci ve skladech skladník - expedice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Balení výrobků a nakládání palet, základní znalost práce na PC , Řidičský průkaz na VZV , Zodpovědnost, důslednost, Praxe na obdobné pozici vítána , Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění, možnost dalšího vzdělávání., Kontakt telefonicky, emailem.. Pracoviště: Motor jikov strojírenská a.s.- soběslav, Zátkova, č.p. 495, 392 01 Soběslav. Informace: Olga Martinů, +420 724 728 887. Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 15 000 Kč Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Truhlář-schopnost práce se dřevem a laminem. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘP sk.B vítán,není podmínkou. Výplata pravidelně v řádném termínu. Kontakt: tel. kdykoliv, mailem, osobně.. Pracoviště: Pavel bönisch - provoz, 392 01 Soběslav. Informace: Pavel Bönisch, +420 602 442 070. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: - příjem a výdej materiálu a expedice výrobků, provádění inventarizace společně s evidencí zásob, obsluha scanneru pro přenos dat, zpracovávání souvisejících dokumentů, Požadujeme: samostatnost, spolehlivost, průkaz pro obsluhu motorových manipulačních vozíků, výhodou jsou předchozí zkušenosti z oblasti skladování a znalosti práce se skladovým systémem Helios, Závodní stravování, týden dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na dopravu a další benefity, kontakr, e-mailem, tel. nebo osobně 7:00 - 15:00. Pracoviště: Koh-i-noor mladá vožice a.s., 391 43 Mladá Vožice. Informace: Růžena Kalinová, +420 381 401 303,731 125 633.

Třeboň je v krizi a klesá ke dnu

Ondrášovka KP muži – 14. kolo: FK Slavoj Český Krumlov (zelené dresy) – SK Otava Katovice 1:2 (0:1).
20

OBRAZEM: Porážka Slavoje v domácí derniéře

-

Kadaň vyprovodili hokejisté Motoru pěti góly, nyní ale čeká těžký duel na Kladně

České Budějovice – Místy až drtivá převaha, jasný výsledek a povinné tři body. Hokejisté ČEZ Motoru bez větších potíží porazili na svém ledě Kadaň 5:0 a nadále vedou se čtyřbodovým náskokem tabulku první Chance ligy. Již ve středu je ale čeká těžký zápas na Kladně (18).

Vyhrát jsme si zasloužili, míní David Horejš

České Budějovice – Fotbalisté Dynama Č. Budějovice v posledním kole první poloviny II. ligy vyhráli ve Varnsdorfu 1:0 a uhájili tak před Jihlavou svou pozici v čele tabulky.

-

Motor bez větších problémů splnil roli favorita a nastřílel Kadani pět gólů

České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru potvrdili roli favorita a vyhráli ve 22. kole první Chance ligy nad Kadaní 5:0. Již ve středu se Jihočeši představí na Kladně (18).