Fotbalový stadionek na Svépomoci ožije už podruhé během jediného týdne zápasem divizního FK Táborsko s rezervním výběrem slavného pražského klubu. Po juniorce Dukly zavítá na táborský trávník B-mužstvo Slavie a utkání se hraje už dnes od 10.15 hodin.

Na podzimní vzájemné střetnutí se slávistickou zálohou mají domácí velmi dobré vzpomínky. Jejich kvalitní výkon se v Praze podepsal pod jejich vítězství 4:3. Třemi vstřelenými góly se tehdy na vítězství podílel Jindřich Rosůlek. Zápas má pochopitelně v dobré paměti také trenér FK Táborsko Jan Klimek. „Byl to asi náš nejlepší podzimní výkon, i když jsme třikrát inkasovali. Tři body se nám tehdy náramně hodily, protože jsme předtím úplně zbytečně prohráli na Dukle,“ poznamenal kouč.

Stejný cíl si zapsal do svého sezonního notesu i tentokrát. Jeho mužstvo odstartovalo do jarních bojů bez poskvrnky a po výhrách s Tachovem (1:0), v Milevsku (1:0)a s Duklou Praha B (4:0) se katapultovalo na čtvrtou příčku v tabulce. Odstup od vedoucího Benešova se navíc ztenčil na hratelných sedm bodů…

Nyní se ovitá v centru táborského zájmu dnešní zápas se Slavií B, tabulkovým sousedem, jenž má na kontě jen o bod méně. Co od něj očekávat? „Záleží pochopitelně na tom, v jakém složení k nám přijede. Každopádně očekávám podobného soupeře, jakým byla před týdnem Dukla. Mladý, bojovný tým, se kterým bychom si ale měli poradit, pokud samozřejmě zopakujeme podobný výkon. Něco naznačuje i fakt, že Slavia právě s Duklou nedávno remizovala 2:2. Před týdnem navíc podlehla doma Rokycanům,“ zamýšlí se Jan Klimek.

Jeho protějšek – známý prvoligový fotbalista i kouč Michal Petrouš – opravdu nemůže být se startem svých oveček do odvetné části spokojený. Ve sbírce „sešívaných“ přistály jen dva body za remízy s Kolovčí (3:3) a na Julisce, po kterých následovala zmiňovaná domácí porážka 0:1 s celkem Rokycan. Pražané se tím sami odsunuli z nejžhavějších bojů o první příčku.

Domácí sestava by měla být dost podobná té z minulého zápasu. Jisté je, že se v ní nově objeví ligový rekonvalescent Tomáš Mašek. Zranění naopak nepustí do hry Jiřího Rabiňáka. „Jeho místo by měl zaujmout Jarda Prášek, kterému to zatím na jaře hraje velmi dobře,“ odkrývá jednu z jedenácti karet táborský kormidelník.

Zaútočí jeho mužstvo na čtvrté vítězství v řadě, které by mu umožnilo přiblížit se absolutnímu výsluní divizní tabulky?