Skalp kvalitního středočeského týmu má pro „béčko" Táborska cenu zlata, už jen vzhledem k průběhu střetnutí. Hosté byli totiž po celou dobu aktivnějším z obou soupeřů a nenechali domácí defenzívu vydechnout. Ta ovšem tentokrát zvládla svou roli bravurně.

„Hořovicko u nás potvrdilo pověst kvalitního soupeře. V zápase bylo možná fotbalovější, ale my jsme prostě museli hrát to, na co momentálně stačíme. Nemůžeme si dovolit někoho válcovat a držet na jeho půlce," přiznává Zbyněk Jaroš a pouští se do rozboru úspěšného střetnutí. „V prvním poločase jsme byli dobře organizovaní, hráli jsme zodpovědně a chtěli jsme spoléhat na brejky. Jeden z nich se nám povedl a byl z toho gól, který dal Filip Bakule. Po přestávce jsme nedotáhli do konce další dva nebo slibné brejkové situace. Soupeř nás vepředu potrápil, byl hodně nebezpečný, na druhé straně jsem tam ale nějaké opravdu vyložené šance z jeho strany neviděl," říká kouč domácí rezervy.

Tříbodový zisk tentokrát uložila do její sezonní sbírky parta složená výhradně ze stálých členů B-týmu a juniorů. „O to je cennější, že jsme zápas zvládli. Mám velkou radost z toho, že i ryze kmenoví hráči béčka umějí v posledních kolech předvádět takto zodpovědné výkony. Na výsledcích je to hned znát," chválí Zbyněk Jaroš.

Tak jako se ještě přednedávnem topil divizní výběr Táborska v beznaději a po třech porážkách dokonce navštívil suterénní patra tabulky, plný zisk z posledních tří zápasů ho znovu vytáhl do horní poloviny pořadí skupiny A. Nabytou pohodu a sebevědomí se nyní fotbalisté Táborska B pokusí přenést i do nejbližšího duelu. Odehrají ho opět na domácí půdě a pro fanoušky by měl být velkým lákadlem. Na Svépomoc totiž zavítá vedoucí tým tabulky z Benešova, u jehož kormidla odvádí výtečnou práci dnes již bývalý kouč druholigového FC MAS Táborsko Luboš Zákostelský. Utkání se hraje v neděli od 10.15 hodin.