Fotbalisté Veselí nad Lužnicí přivítali na svém trávníku ve 22. kole 1. A třídy skupiny B táborský Meteor, který se výhrou mohl přiblížit záchraně a dostat pod tlak i týmy, které jsou v sestupovém pásmu také namočené.

Domácí Lokomotiva se drží v polovině tabulky. Po šňůře třech vítězných zápasů přišla ztráta v minulém kole, kde hráči od Lužnice nestačili na Chýnov, který za výhrou nasměroval hattrickem Prášek.

V sobotním zápase na sebe narazily jedny z nejlepších obran v soutěži. Výsledek 1:0 asi hovoří za vše.

Meteor začal zápas velmi aktivně, ale vyloženou šanci si vypracovat nedokázal, a když už do vápna přilétl centr, tak si ho v poklidu sebral ze vzduchu brankář domácího týmu.

V 15. minutě se domácím zranil Kotyza, kterého vystřídal Švehla a právě ten zařídil hned při svém prvním kontaktu s balónem vedení domácího celku. Jeho tečovaný centr se dostal k volnému Daňkovi, a ten z hranice penalty nedal hostujícímu brankáři šanci.

Po tomto gólu byla obrana Meteoru rozhozena a tropila chybu za chybou. To neuniklo ani čekanickému trenérovi, který lehce pozměnil složení svých řad.

Hosté po tomto drobném zásahu znovu převzali iniciativu a dál tlačili na soupeře. Jenomže zapomínali bránit a po rychlém protiútoku mohlo být pro hosty ještě hůř. Nakonec hlavičku Doležala zpacifikoval skvělým zákrokem Rybák, který při absenci Šedivého musel zaskočit v hostující brance.

Druhý poločas načal svoji dělovkou Kukla, který se z hranice vápna krásně opřel do míče, ale jeho pokus zastavila až tyč.

Domácí tým působil ve druhé půlce velmi nervózním dojmem, ale díky pevné obraně se Meteor do šancí nedostával.

V závěru utkání posílil hostující tým ofenzívu a mohlo z toho být vyrovnání. Na levé straně se skvěle uvolnil Scheufler, ale jeho přízemní centr do malého vápna Kukla nasměroval těsně vedle pravé tyče domácí svatyně.

V úplném konci už utkání žádnou šanci nenabídlo, a tak střetnutí regionálních sousedů skončilo výhrou domácích 1:0.