Junioři Táborska v „dolíčku" nezachytili úvodní nápor soupeře. „Přijeli jsme na poslední chvíli a než se kluci stačili rozkoukat, bylo to 3:0," vrtěl hlavou trenér Zbyněk Jaroš. „Domácí hráli s několika pendly z prvoligového áčka a ti se samozřejmě snažili předvést v co nejlepším světle. Ani to však pro tak špatný výkon, jaký mužstvo v Praze odvedlo, rozhodně nemůže být žádnou omluvou. Zápas jsme určitě měli zvládnout líp," uzavřel táborský kouč.

Smolná porážka farmy

Zbytečně doma o všechny tři body přišla na Složišti strakonická farma Dynama. Především v první půli byli hráči farmářského týmu hodně aktivní, přesto museli dohánět jednogólové manko a míč Petráň dotlačil do brány až těsně před odchodem do šatny.

S tím, že hlavně v první půli byla hra týmu hodně solidní, souhlasil i kouč Rudolf Otepka. „Já si myslím, že i druhá půle byla dobrá," usoudil domácí trenér. Že ale výpadky ve hře farmy po změně stran byly, připustil. „Celkově ale klukům nemůžu nic vyčíst," zdůraznil a přidal též vysvětlení, proč hráče nehaní: „Konečně jsme byli silní na balonu, silnější než soupeř."

Proč tudíž mladíci z farmy ve III. lize i v sobotu – a to dokonce doma – opět padli? „Klíčová je kvalita hry v soupeřově šestnáctce, v ní se zápasy rozhodují. V tomto směru nás Měcholupy bohužel předčily. Nechci jejich hru snižovat, ale jejich hráči se k nám dostali do vápna dvakrát, ale přesto nám z toho dali dvě branky," lomil rukama trenér farmářského týmu Dynama.

Domácí hráči byli před bránou Měcholup častěji, nakonec ale neuhráli ani bod. „Měli jsme brankové šance, řešili jsme je ale špatně. A v závěru, kdy jsme zápas chtěli rozhodnout ve svůj prospěch a tlačili jsme se hodně dopředu, hosté nás z brejku ztrestali gólem, který rozhodl o naší prohře."

Na postu stopera se v dobrém světle představil Petráň, jenž v zimě pro zranění pauzíroval. „Novotný je nemocen a Petráň na podzim už na tomto postu hrál, tak jsme ho s tím, že půjde na stopera, už ve čtvrtek seznámili. Trochu se divil, ale zvládl to bravurně a já ho musím pochválit," konstatoval Otepka s tím, že vedle kvalitního výkonu ve středu obrany vstřelil Petráň navíc i gól na 1:1. „Škoda, že neproměnil i svou další šanci," zmínil závar po rohovém kopu v malém vápně hostí v úvodu druhé půle, kdy Petráňově ráně chybělo jen více razance.

Byť juniorka Dynama, která se vzhledem k tomu, že ve stejnou dobu hrálo o body i druholigové áčko, tentokráte musela spolehnout jen na své kmenové hráče, doma nezískala ani bod, trenér své hráče nezatracuje. „Je vidět, že úsilí, se kterým jsme s mužstvem v zimě pracovali, se trošičku už začíná ukazovat. Věřím, že se i nadále budeme ještě zlepšovat," zadoufal Otepka.

Ten se nechtěl vymlouvat na rozhodčí, na přímý dotaz Deníku, zda podle jeho mínění brejkové situaci hostů a jejich vítěznému gólu nepředcházel penaltový faul na Staňka, jen pokrčil rameny. „Faul je, když ho pískne rozhodčí a ten ho nepískl… Faktem je, že jsme tam propadli – a možná právě proto, že se kluci spoléhali na to, že sudí ten zákrok pískne…"

Vítězné tažení dorostu Dynama

Devatenáctka Dynama ani ve čtvrtém duelu I. ligy dorostu na jaře nepoznala hořkost porážky. Naposled zvítězila po Havlově hlavičce na Složišti i s Libercem 1:0. „Jsme rádi, že jsme doma potvrdili tři body z Bohemky," připomněl trenér David Horejš drtivé vítězství 4:0, které devatenáctka Dynama přivezla minulé kolo z Vršovic. Zároveň však vyzvedl i výkon sobotního soupeře. „Liberec tady hrál dobře a my nakonec ty tři body spíše ubránili," uznal sportovně.

„V první půli jsme dali gól ze standardky, kombinačně jsme ale moc nehráli. Nicméně i takové zápasy někdy jsou," poznamenal Horejš. „Kluky musím pochválit. I když se jim tolik nedařilo, o to víc bojovali. My Liberec ani tak nepřehráli, spíš jsme to vítězství urvali.Ty tři body byly šťastné, ale jsem za ně moc rád."

Hlavně ve druhé půli Liberec měl skutečně výrazně víc ze hry. Zřejmě i proto, že hosté po půli měli v zádech pořádný vichr, který o víkendu i na jihu Čech foukal – a na „Větrné hůrce", jakou Složiště tradičně bývá, to fučelo silou dvojnásobnou… „Vítr samozřejmě hru ovlivnil a my věděli, že Liberec se bude hodně tlačit dopředu," připustil trenér devatenáctky Dynama a dodal, že taktickým prvkem jeho svěřenců v této fázi zápasu bylo hrát zezadu a zkusit využít nějakého brejku. „Velkou příležitost jsme měli a byla to šance stoprocentní, Kuba Held ji bohužel neproměnil," litoval.

Za stavu 2:0 by se zápas Jihočechům dohrával ve větší pohodě. „To jistě, musím ocenit ale naši hru směrem dozadu, protože ani při velkém tlaku, jaký chvílemi Liberec měl, jsme jeho hráče do žádné vyložené příležitosti nepustili."

A co prošlo za spolehlivé beky dirigované bojovníkem Tomáškem, to pochytal Hřebejk v brance. „Hřeba podává výborné výkony, ve třech zápasech, co v nich nastoupil, třikrát vychytal nulu," vyzdvihl Horejš, ale nemenší pochvalu sklidili i oba stopeři. „Tomášek i Havel hráli tak, jak bych si hru obrany představoval, tak nějak by měla fungovat," podtrhl trenér dorostenců Dynama, jenž právě na stoperu byl dlouhá léta v I. lize velkou oporou fotbalistů Dynama.

V jarní části v I. lize dorostu se Dynamu zatím daří náramně – ze čtyř zápasů deset bodů, to je ta nejlepší vizitka. „Před zápasem jsem hráčům říkal, že pokud vyhrajeme, že budeme mít deset bodů z dvanácti možných a že na to jsme na podzim hráli dvanáct kol," upozornil David Horejš. „Vážíme si toho a jsme za to rádi, nicméně zůstáváme dál pokorní. Ti kluci na sobě musí pořád pracovat," zdůraznil trenér prvoligového dorostu Dynama.