„Musím naše hráče pochválit. Na hřišti nechali srdce," vyzdvihl domácí trenér Rudolf Otepka, dle něhož o výsledku rozhodly laciné chyby jeho mladých svěřenců a větší zkušenost soupeře. „Ale nevěšíme hlavu a o body se porveme už za týden v Dobříši," poznamenal po zápase.

„Máme tři body, ale klidně to mohlo být obráceně," objektivně uznal kouč Čížové Zdeněk Staroba. „První půle byla naprosto vyrovnaná, byť my tam měli dvě tutovky," zmínil jak Polodnovu střelu, kterou O. Otepka vyhlavičkoval z prázdné brány, tak únik Chytrého, jehož pokus o lob brankář Hřebejk vystihl. „Na druhou stranu před půlí jsme měli štěstí," připomněl Markytánem nastřelenou tyčku.

Za klíčový moment zápasu Staroba označil čtyřicetimetrový brejk Jandy. „Protáhl to přes dva hráče a byl zastaven až ve vápně faulem a z my z penalty rozhodli."

Gól na 3:1 padl v nastavení, kdy na roh šel i gólman Hřebejk a po brejku doběhl Janda s míčem až do opuš᠆ťěné domácí branky. „To už byla jen kosmetická úprava výsledku," podotkl Staroba.

Slova uznání měl čížovský kouč i pro tým Roudného, prošpikovaný nadějnými mladíky: „Domácí potvrdili, že kondičně i rychlostně na tom jsou velice dobře a že mají i slušnou přechodovou fázi. Moc mě překvapili a divím se, že mají tak málo bodů," vrtěl hlavou Staroba.

Čížová se po výhře v derby posunula do čela divize, o postupu ale moc nemluví. „Podle mě prvním předpokladem by bylo udělat v Čížové takové hřiště, které by mělo patřičné parametry. Ani nám to současné hřiště nevyhovuje, neboť máme hodně fotbalové mužstvo, plné zkušených hráčů. Otevřeně ale říkám, že tím počtem starších hráčů by to mužstvo na ČFL asi nebylo," zalitoval Zdeněk Staroba.

Lví měrou se na vítězství Čížové v divizním derby v Roudném dvěma góly podílel velezkušený exligista Martin Jirouš (mj. Sparta a Bohemians).

„Snadné jsme to ale neměli," oddechl si po zápase. „Domácí velice srdnatí, běhaví a bojovní, nic nám nedali zadarmo a byli na nás dobře připraveni. Navíc naši soupeři proti nám rozhodně nehrají v rukavičkách, na to jsme ale zvyklí," uvedl Jirouš po zápase pro Deník.


I proti důsledné obraně soupeře se Jirouš dokázal prosadit. „Při prvním gólu jsem se v té skrumáži dobře zorientoval, moc prostoru tam nebylo, i troška štěstí tam tudíž asi byla. Penalta byla, řekl bych, s jistotou proměněná. Já penalty kopu, věřil jsem si na ni," potvrdil klíčový muž zápasu.

Velké dohady s rozhodčím měl Jirouš v 62. minutě, kdy byl hned dvakrát vykázán ze hřiště… „Já mohl běžet sám na bránu, ten kluk mě ale chytil za dres a roztrhl mi ho. Já chtěl ten trestňák kopat, ale sudí mě to v tom roztrženém dresu nenechal. Vzal jsem jiný dres, v něm mě ale rozhodčí kopat taky nenechal. Byl jsem naštvaný, nejsme přece v bundeslize, abychom si vozili šest náhradních dresů," kroutil hlavou vytáhlý útočník, jenž se do hry vrátil až poté, co mu byl z kabiny donesen další dres. „S číslem, které nebylo v zápise," upřesnil.

A co Čížová a ČFL? „Máme kvalitní tým a chceme hrát co nejvýš. Zda bychom brali třetí ligu, je otázka spíš na prezidenta klubu… Hrát nás baví a chceme vyhrávat. Víc k tomu těžko řeknu," krčil rameny Martin Jirouš.