„Turnaj jsme pojali jako odměnu pro tým, který nám tady vybojoval historický postup do krajského přeboru. Proto jsme pozvali týmy zvučných jmen a pro kluky to byl obrovský zážitek. Vyzkoušeli si, jak se hraje fotbal na nejvyšší úrovni, kdo z nich stačí víc a kdo méně," objasnil hlavní téma letošního chotovinského turnaje jeho ředitel Dušan Mendel.

O prvenství si to podle očekávání rozdala mužstva českobudějovického Dynama a Slavie Praha. K radosti diváků došlo po bezbrankovém výsledku na dramatický penaltový rozstřel. V něm zazářil českobudějovický brankář Luksch a pohár pro vítěze tak nepřekročil hranice jižních Čech. Vítězným mladým hráčům Dynama ho předal Libor Pekárek coby zástupce rodiny Petra Pekárka spolu se starostou Chotovin Zdeňkem Turkem a místostarostou Janem Jordákem.

Výsledky turnaje: Chotoviny – Dynamo České Budějovice 1:5, FC MAS Táborsko – Slavia Praha 1:10, Chotoviny – Slavia 0:8, Táborsko – Dynamo 0:9, Chotoviny – Táborsko 2:4, Dynamo – Slavia 0:0 – na penalty 4:3.

Nejlepší hráčů jednotlivých týmů – Chotoviny: Jan Dvořák. Táborsko: Dominik Pekař. Slavia: Pavel Bucha. Dynamo: Roman Vávra.⋌