Sestupová propast se jim znovu o něco víc přiblížila…

O výsledku se rozhodlo na začátku druhé půle, kdy se po rohu a hlavičce Bednáře prosadil Tomáš Hájovský. „Už si ani nepamatuji, kdy naposled jsem dal gól," radoval se příbramský stoper. „Od Romana Bednáře už to šlo do branky, ale ještě jsem to tam pro jistotu doklepl. Roman se nezlobil. Prý má aspoň asistenci," smál se autor vítězné branky.

Velkou radost z těsného vítězství měl i příbramský trenér Pavel Tobiáš. „Tyto tři body mají pro nás obrovskou cenu, dostaly nás do pozice, že se nemusíme klepat o ligovou příslušnost. Nemělo by nás to ale ukolébat, spíše motivovat do další práce," vyzdvihl zkušený kouč, jenž dlouhé roky působil právě v Dynamu.

Příbram měla v úvodu zápasu více ze hry, Hájovský ale z jediné nebezpečnější akce mířil hlavou vedle. Hosté pozornou obranou drželi soupeře na distanc, sami se ale do přestávky také k vážnějšímu ohrožení domácí svatyně nedostali. Za zmínku stojí jen dva přímé kopy, s Machovcovým pokusem ze 30 metrů ale brankář Kelemen větší potíže neměl a dvě minuty nato z výhodnější vzdálenosti asi šesti metrů za vápnem Kladrubský překopl.

Vítězný gól padl v nástupu do druhé půle, když po Zemanově rohu hlavičkoval Bednář a na brankové čáře dorážel Hájovský. Pro slovenského stopera to byl ligový gól po dvou letech, když se naposledy trefil proti Jablonci v březnu 2013.

Jediný gól utkání vyplynul dle našich příbramských kolegů ze změny systému při zahrávání standardních situací. „V prvním poločase jsme nehráli dobře a nedokázali jsme si poradit s obranou soupeře. O poločase jsme si řekli, co musíme změnit. Včetně zahrávání standardek, na které byl soupeř připraven. A hned to přineslo gól," těšilo trenéra Pavla Tobiáše.

Jihočeši se po inkasovaném gólu pokusili s výsledkem ještě něco udělat – a mnoho nechybělo k tomu, aby se jim to už po osmi minutách podařilo, když po pravé straně předvedl vydařenou individuální akci Martin Chrien, jehož tvrdou střelu z úhlu zastavila spojnice břevna a tyče příbramské branky!

Poté ale do vývoje střetnutí výrazně zasáhl rozhodčí Hrubeš, jenž v rychlém sledu po sobě ukázal dvě žluté a zákonitě pak i červenou kartu Jaroslavu Machovcovi. Dle samotného budějovického beka zřejmě až příliš přísně: „Vůbec nechápu, za co jsem ty dvě karty dostal. Hlavně ta první situace nebyla na žlutou kartu. Protihráč tam do mě strká, já jsem ho jen odstrčil a rozhodčí mi za to dá žlutou. No a při druhé protihráč nadskočil. Možná jednu žlutou jsem si zasloužil, ale určitě ne červenou," nesouhlasil s vyloučením obránce Dynama, jenž se vší pravděpodobností oslabil tým nejen v Příbrami, ale chybět bude i v sobotním klíčovém utkání Dynama doma s Bohemians…

Příbram se pak snažila rozhodnout, ale Zemanovi a Bednářovi zneškodnil dvě veliké příležitosti brankář Křížek, navíc Suchana dle ČTK v jasné šanci zablokoval obránce hostí a střídající Moulis pak pálil těsně vedle. „Jen díky brankáři Křížkovi to neskončilo 3:0. Znám ho léta, ale dnes mi vyrazil dech. Předvedl výkon výborného ligového gólmana," chválil brankáře soupeře trenér Tobiáš – a taky dal najevo, že hosté mohli odjezd s větší porážkou…

Dle trenéra hostí Františka Cipra rozhodly dva okamžiky. „Nejprve hned po minutě druhé půle po několika našich chybách přišla standardní situace a gól. A pak vyloučení našeho hráče a hra o desíti," dodal ještě.

Necelá minutka…

Dle webu isport.blesk.cz viditelně naštvaný trenér Dynama František Cipro přišel v Příbrami po zápase mezi novináře, řekl si své, sám to uzavřel a odešel. „54 vteřin celkem," konstatoval zmíněný web…

Od zkušeného trenéra ale zřejmě šlo o rozumné řešení. Právě při tradičním předzápasovém čtvrtečním brífinku totiž Deník byl u toho, když mailem šéf FAČR varoval, aby se hráči i trenéři po zápase vyvarovali kritiky sudích – a že František Cipro asi nechtěl sudího chválit, se dalo předpokládat… A Ciprova „minitiskovka" to potvrdila: „Zápas se rozhodl ve dvou momentech. Začátek druhé půle, kdy jsme po několika našich chybách inkasovali. A pak vyloučení našeho hráče. Chvíli jsme hráli dokonce o devíti. Máme jednoho vyloučeného, dva zraněné. Víc to komentovat nebudu," uvedl budějovický kouč a odešel. A tím se tudíž možnému popotahování na disciplinárce vyhnul…

Vyloučený Jaroslav Machovec své červené kartě nerozuměl: „Nechápu, za co jsem to dostal. Protihráč tam do mě strká, upozorňuji na to rozhodčího, já jsem ho jen odstrčil a rozhodčí mi za to dá žlutou. No nevím. Vůbec. Nezasloužili jsme si, aby nás rozhodčí takhle dostal k zemi takovou zbytečnou červenou. Nechápu to," kroutil hlavou.

V klíčových dvou kláních doma s Bohemkou a Hradcem ale Machovec zřejmě bude chybět. Naštěstí Chrien, jenž opouštěl hřiště na nosítkách, by mohl být: „První vyšetření vypadá na pohmoždění nohy," sdělil včera Deníku klubový lékař MUDr. Martin Scheichl. „Navíc Lengyel dohrál s tržnou ranou na noze," přidal však další „jobovku" dr. Scheichl…

Příbram – Dynamo ČB 1:0 (0:0)

Branka: 47. Hájovský. ŽK: Hájovský, Pilík, Hnaníček – Škoda, Kladrubský, Machovec, Lengyel. ČK: 61. Machovec. Diváci: 2139. Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Pospíšil.

Příbram: Kelemen – Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů – Hnaníček, Krameš (46. Suchan) – Pilík (77. Moulis), Fillo (88. Tregler), Zeman – Bednář.

Dynamo: Křížek – Eliáš, Lengyel, Novák, Machovec – Kladrubský (87. Podstavek) – Pešek (75. Řezáč), Benát, Chrien (73. Linhart), Funda – Škoda.