Jaké to je dát gól Spartě? Navíc pokud jste jejím hráčem?

Těší mě to, samozřejmě. Já chci v každém zápase dát gól. Že to bylo proti Spartě, pro mě bylo trošku zvláštní, bylo to však i hezké…

Nicméně vy jste se vůbec neradoval… Proto, že šlo jen o přípravu, anebo spíš jste se nechtěl z gólu proti mužstvu, kde stále jste kmenovým hráčem, nějak okatě radovat?

Řekl bych, že to tak nějak bylo oboje…

Byl to pro vás hodně specifický zápas?

Bylo to trošku zvláštní a já si zavzpomínal na své mládí. Vždycky jsem tam nastupoval z jiné kabiny. Byl jsem na Spartě od čtrnácti let a mám k ní pořád velký vztah.

Jistě ani strahovské centrum, kde se zápas hrál, pro vás tudíž nebylo neznámé?

Jistě, že ne, do těch dvaceti let jsem tam prožil plno hodin. Hodně lidí jsem tam byl teď i pozdravit

Přesto jste svůj bývalý klub nešetřil… Jak jste ten svůj hokejový blafák viděl?

Dostal jsem dobrý pas od Adriana Čermáka, já si jen pohlídal ofsajdovou lajnu, udělal jsem si oblouček a našel jsem si to. Pak jsem čekal, zda pomezní nemávne ofsajd. Ale nemávl, tak jsem si obhodil brankáře, ještě si to pro jistotu připravil na pravačku a pak už to jen dal do prázdné brány.

A to jste ještě stihl sledovat rozhodčího na lajně?

To ne, ale čekal jsem, zda se neozve hvizd rozhodčího.

Spartě sice chyběli reprezentanti, ale jak prohlásil trenér Horejš, pořád to byla Sparta. Souhlasíte s tím?

Určitě, byl to hodně kvalitní zápas. Sparta měla jak zkušené hráče, tak i mladé kluky, kteří jsou její nadějí. Ti mají velké ambice, ale myslím si, že i my jsme to odehráli velice slušně.

Hned tři dny po Spartě vás čeká zápas proti Dukle. Vyhovují vám tak silní soupeři?

Je dobře, že takové zápasy hrajeme. V nich se můžeme ukázat a taky kondičně nám ty zápasy hodně dají.

Věříte tudíž, že byste v nové sezoně mohli skončit líp než v té minulé?

Nejen já, tomu musíme věřit všichni! Jsem přesvědčen, že když tomu všichni dáme maximum, že vrátíme Dynamo tam, kam patří.

Dynamo s Duklou, Táborsko s Ml. Boleslaví

Oba druholigové celky z jihu Čech v sobotu hrají těžká přípravná utkání s prvoligovými soupeři – Táborsko změří síly s Ml. Boleslaví (v 10.30 v Be­nátkách), Dynamo tři dny po duelu proti Spartě hraje s Duklou (11.00 v Černo­šicích).

Spartě v Praze svěřenci kouče Davida Horejše podlehli až po velkém boji jen o gól 1:2, a tak se i na sobotnní další střetnutí se silným soupeřem těší. „My podobná těžká utkání chceme hrát, pro nás jsou velice důležitá," ocenil trenér Dynama.

„My máme i po příchodu Ondry Šourka hodně mladý manšaft a chceme, aby ti mladí kluci mohli odehrát hodně těžkých utkání, aby se naučili potřebné zodpovědnosti. která proti lehčím soupeřům přece jen taková není," poznamenal David Horejš, dle něhož si mladí hráči v přípravných zápasech s týmy zvučných jmen na nutnou herní disciplínu zvykají a mohou si ji přenést i do zápasů o body.

Do hry proti Spartě vůbec nezasáhl kapitán týmu Petr Benát, jenž v N. Včelnici se Znojmem pro bolest v lýtku už před půlí odstoupil. „Stále ho to pobolívalo a raději jsme nechtěli nic riskovat," objasnil Horejš absenci jedné ze zkušených opor týmu.

Ve čtvrtek se zkušený záložník sice už měl zapojit do tréninku, nicméně jistý jeho start v sobotním zápase ještě asi není. „Beny toho odehrál tolik, že nemám obavu že by se s tréninkovým i zápasovým mankem nedokázal vypořádat. Zda proti Dukle aspoň na část zápasu naskočí, ale teprve uvidíme," krčil rameny Horejš.

Duklu vede od nové sezony Jaroslav Šilhavý, jenž svého času působil i v Dynamu. Mezi letními posilami (mj. exreprezentant Jan Šimůnek či Jan Juroška, jenž se vrátil z hostování z Táborska) má i Štěpána Koreše, jenž před dvěma roky hrál ligu i za Dynamo. Před týdnem se ale s Varnsdorfem zranil a jeho start je nejistý. „Jeho zranění nás mrzí a doufám, že se nepotvrdí nic vážnějšího a že se bude moci co nejrychleji připojit zpátky k týmu," uvedl pro klubový web asistent trenéra Jiří Chytrý.

Těžký soupeř čeká v sobotu také na fotbalisty Táborska, kteří se od půl jedenácté střetnou v Benátkách nad Jizerou s Mladou Boleslaví, která ve středu s Trenčínem vyhrála v přípravě 2:1.

„Mladá Boleslav v naší lize patří do nejužší špičky a čeká nás náročný zápas s velice těžkým soupeřem, který nás patřičně prověří. Avšak pro nás to bude především kvalitní příprava," zdůraznil kouč Táborska Petr Frňka, dle něhož zápas určitě ukáže, kde jeho tým má ještě rezervy. „Chybět v každém případě nadále bude Petr Javorek, jenž by se po operaci měl do přípravy s týmem zapojit až v pondělí," poznamenal trenér FCT.

Ve středu se fotbalisté Táborska vydají na týdenní soustředění do Písku, v jehož rámci v sobotu 9. července se zúčastní turnaje v Počátkách (dále Zlín, Vlašim a Varnsdorf).