Úleva nebo obrovské starosti? Fotbalisté rezervního výběru Táborska dnes vyrukují na Svépomoci do svého předposledního sezónního střetnutí. Do bezstarostného dýchánku bude mít duel s posledními týmem Brozan daleko – nad mužstvem se totiž stále vznáší pořádně nabroušený Damoklův meč.

„Béčko" FC MAS se po sérii nepřesvědčivých výsledků dostalo nebezpečně blízko sestupovým pozicím a před ohroženými Benátkami nad Jizerou mají k dobru jen tři body. Právě s tímto středočeským celkem se navíc u Jizery střetnou v posledním kole a utkání se může docela snadno proměnit v přímou bitvu o záchranu České ligy.

Aby se této konfrontaci Jihočeši vyhnuli, potřebují dnes naplno zabodovat a doufat v jakoukoliv bodovou ztrátu Benátek na hřišti jedenáctých Štěchovic. V takovém případě už by je jejich rival ve vzájemném zápase nemohl předstihnout. Teoreticky ovšem nemusí zůstat sestupová tajenka ryzí záležitostí Táborska a Benátek – velké starosti mohou mít teoreticky také tým Kolína, Tachova, Benešova i Štěchovic.

Záloha FC MAS ovšem rozhodně nehodlá kalkulovat. „Musíme se soustředit sami na sebe, a hlavně zvládnout sobotní domácí utkání," burcuje trenér Táborska B Josef Pleticha. „Nemůžeme tentokrát počítat s výraznou pomocí hráčů z áčka, a tak si to musejí uhrát kluci z našeho kádru. Mužstvu každopádně věřím," dodává kouč.

Úvodní hvizd dnešního střetnutí zazní na Svépomoci v 10.15 hodin.