Táborsko si první listopadový víkend odpočine a nabere síly do posledních dvou kol Fotbalové národní ligy. Hrát bude ještě doma se Sokolovem (14. 11.) a venku předehrávku v Hradci králové (22.11.).

Karviná byla na vás výborně připravena. Vytvořila neprostupný blok, eliminovala vaše kombinace a vyrážela do brejků…
„Náš kombinační systém už soupeři znají. Tak se na nás připravují. Hrajeme hodně přes kraje zálohy, takže soupeř nás rychle dostupuje, jsou od nás maximálně na metr, na dva - ode mě i od Elvista Cikua. Měli jsme v první půli spoustu místa uprostřed hřiště a byli jsme lepším týmem. Měli jsme proměnit nějakou naši šanci a ten zápas by vypadal úplně jinak."

Ta psychická pohoda po neproměněných šancích Traorého a Džafiče ale nepřišla…
„Bohužel, nedá se nic dělat. My i Karviná jsme dostatečně kvalitní týmy. Kdybychom dali první gól my, mohlo to dopadnout v obráceném gardu. První gól jsme ale dostali my a pak to vypadalo, jak jste viděli. Karviná má ambice do první ligy, má zkušené hráče, pohlídala si to."

Karviná velmi disciplinovaně chodila zpátky za balon, zahušťovala prostory, dostat se za její obranný val bylo složité, že?
„Druhou půli hrála Karviná de facto v deseti vzadu, my jsme se snažili o kombinaci, věděli jsme, že nakopávané míče nám nepomohu. Všechno tam bylo ucpané, zejména na stranách, odkud jsme chtěli dávat centry do vápna. Když se nám to povedlo, jejich vysocí stopeři všechno odvrátili."

Je to i důvod, proč jste ve druhém poločase vyloženou šanci už neměli?
„Měli jsme takové pološance, ale z naší strany to bylo bezzubé. Chyběla tomu nějaká překvapivá věc, bylo to monotónní, stereotypní. Karviná neměla s naší ofenzivou větší problém."

Uvědomili jste si, že jste v poprvé v sezoně odevzdali doma všechny body?
„Uvědomujeme si to, je to škoda. Náš stadion, to byla nedobytná tvrz. Když se nám nedařilo venku, uhráli jsme to doma. Chtěli jsme v tom pokračovat i v utkání s Karvinou…"

No nic, hlavu vzhůru do dalších zápasů.
„Do konce podzimu na nás čekají ještě dva. Musíme udělat všechno, abychom v nich uspěli. Teď mám volný víkend. Musíme se dobře připravit na poslední dvě kola a zvládnout je."