Aleš Nešický připouští, že letošní příprava bude patřit k těm nejnáročnějším. Během prosince podstoupil menší operační zákrok kolene a svůj začátek zimní přípravy tomu musel přizpůsobit. V prosinci rehabilitoval a trénovat začal individuálně. Do plného tréninkového procesu by se ale měl již brzy naplno zapojit.

Po měsíční pauze začala zimní příprava. Jaké jsou začátky tréninkového procesu?
Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu jsem přípravu začal individuálně. Absolvuji společně s týmem posilovnu a dráhu a od příštího týdne bych se měl naplno zapojit i do tréninků na hřišti, které prozatím po domluvě s trenérem řeším individuální formou.

Zasloužené volno jste tedy využil k rekonvalescenci do začátku zimní přípravy?
Náhle po skončení sezony jsem onemocněl a 12. prosince jsem podstoupil nutný menší operační zákrok kolene. Poté jsem začal s rehabilitací, abych byl schopen co nejdřív nastoupit do plné zátěže.

Odhaduji, že tréninkový proces během zimy bude náročný. Dá se to zvládnout?
Letošní příprava bude patřit k těm nejnáročnějším, které jsem v Táborsku zažil. Prostor vyhrazený na regeneraci máme dvakrát v týdnu po odpoledním tréninku. Věřím, že díky ní budeme do sezony perfektně připraveni a budeme stoupat tabulkou.

Táborsko se opět zapojilo do Tipsport Cupu. Jsou nějací zajímaví soupeři, na které se těšíte?
Tento ročník Tipsport Cupu nám připravil zajímavou skupinu, ve které se potkáme s mančafty z první ligy. Bude to pro nás určitě zajímavá konfrontace, i když jsme asi v trošku jiné části přípravy než ligová mužstva, která začínají soutěž o čtrnáct dní dříve.

V realizačním týmu došlo ke změně, zimní přípravu jste začali pod vedením staronového trenéra Romana Nádvorníka…
Pana Nádvorníka jsem v Táborsku osobně nezažil. Věřím, že příprava, kterou nám připravil, přinese potřebné ovoce a na jaře budem pravidelně sbírat body.

Jak se těšíte do jarní části soutěže? Myslíte si, že díky těžké zimní přípravě bude jaro pro vás snadnější?
Na začátek soutěže se už hrozně těším, protože člověk bude mít za sebou tu nejméně příjemnou, ale zároveň potřebnou část sezony. Věřím, že se nám jarní část povede daleko lépe než ta podzimní.

Kateřina Betáková