Ne, to nebyl fake. Vladimír Coufal vyrazil před rozhodujícím mačem o postup na Euro s Moldavskem do nočního klubu Belmondov Olomouci (doprovod mu dělali spoluhráči z nároďáku Kuchta a Brabec). Takový úlet od hvězdy reprezentace, která vydělává miliony v Anglii, nikdo nečekal.

Byl to plivanec do tváře kamarádům z týmu, trenérovi i fanouškům. Coufal po vyhození ze srazu zmizel. Ani neměl odvahu předstoupit jako chlap před veřejnost a omluvit se. Za odpuštění žadonil na sociálních sítích. Tenhle cejch už ale nikdy neodpáře, málokdo zapomene…

Ve West Hamu se ale nahlíží na Coufalův zkrat, jako by se nic nestalo. Tak si dal pivo, no a co… Udělal chybu, velkou chybu, ale trestat ho nebudou. Kladiváři jsou zřejmě naopak rádi, že klíčový hráč týmu Davida Moyese nemohl v reprezentaci nastoupit a předešlo se tak hrozbě zranění.

„Je to úleva, aspoň se nezranil a bude o víkendu v pořádku,“ prozradil webu Claret and Hugh zdroj blízký klubu. Podle něj Londýňané Coufalovi flám odpustili.

Týdně bere téměř milion

V sobotu odpoledne hraje West Ham s Burnley, na pozici Coufala prý tahle aféra nebude mít vliv. Důvěryhodný zdroj serveru tvrdí, že vedení hodlá využít roční opci a s českým hříšníkem prodloužit kontrakt.

„Je to pravý bek číslo jedna a my s ním určitě prodloužíme smlouvu ještě před koncem sezony. To, co se stalo v reprezentační přestávce, na tom nic nemění.“

Vladimír Coufal
Otázky kolem skandálu fotbalistů: Co se tají? Ranní návrat i důvod večírku

Coufal se tak může těšit na ještě větší balík peněz. Už teď přitom bere ve West Hamu astronomický plat. Podle společnosti Capology, která se specializuje na platy hráčů a rozpočty klubů, mu chodí na účet 35 tisíc liber týdně, to je téměř milion korun (něco přes 984 tisíc korun).

Mimochodem, ani o bonus za postup na Euro nepřijde. Pokud by se obnos 85 milionů korun pro tým rozděloval podle vytíženosti, Coufal by si ukrojil 5,6 milionu. Slušná suma.