Fotbalisté Slovácka zvítězili ve Zlíně 2:0 a přerušili sérii pěti ligových utkání bez vítězství. Teplice rozstřílely i díky hattricku Filipa Žáka poslední Pardubice 5:1 a bodovaly počtvrté za sebou. Jablonec porazil Brno 3:1, vyhrál třetí zápas po sobě a posunul se na osmé místo tabulky.

Slavia - Liberec 3:0

Domácí dali všechny tři góly už v první půli, kdy se trefili Aiham Ousou, Peter Olayinka a nejlepší střelec soutěže Stanislav Tecl. Slavia vyhrála i pátý domácí zápas v ligové sezoně a dala při tom 26 branek. "Červenobílí" částečně napravili minulou porážku 0:3 v Plzni a vítězně se naladili na čtvrteční duel Evropské konferenční ligy s Kluží. Liberec naopak potřetí z posledních čtyř kol nebodoval.

Slavia na domácím trávníku porazila Liberec 3:0.
Poločas stačil. Slavia nedala Liberci šanci a stáhla Plzeň

Branky: 16. Ousou, 23. Olayinka, 29. Tecl. Rozhodčí: Starý - Caletka, Vodrážka - Szikszay (video). ŽK: Usor - Rondič, Mészáros. Diváci: 11376.
Slavia: Kolář - Douděra, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek - Hromada - Provod (75. Oscar), Ševčík (63. Usor), Ewerton (63. Jurečka), Olayinka (88. Nikl) - Tecl (76. Sor). Trenér: Trpišovský.
Liberec: Vliegen - Gebre Selassie, Plechatý, Purzitidis - Fukala (63. Varfolomejev), Červ, Frýdek (75. Polyák), Mikula - Mészáros (63. Preisler), Višinský (75. Rabušic) - Rondič (34. Kozák). Trenér: Kozel.

Jablonec - Brno 3:1

Jablonce vyhrál i třetí zápas po sobě. Dvě branky domácích vítězů dal Jan Chramosta, jednu Vladimir Jovovič, za Zbrojovku vyrovnával na průběžných 1:1 Jakub Řezníček. Ligový nováček venku prohrál poprvé v sezoně po třech výhrách.

Branky: 17. a 67. Chramosta, 61. Jovovič - 59. Řezníček. Rozhodčí: Všetečka - Váňa, Arnošt - Franěk (video). ŽK: Houska (Jablonec). Diváci: 2189.
Jablonec: Hanuš - Akpudje, Heidenreich (46. Surzyn), Krob - Považanec (46. Sejk) - Cools, Kratochvíl (72. Šulc), Houska, Jovovič (82. Malínský), Polidar - Chramosta (80. D. Souček). Trenér: Horejš.
Brno: Berkovec - Hrabina (75. Hlavica), Šural, Štěrba, Matejov - Texl, F. Souček (68. Hladík) - Alli (68. Falta), Ševčík (75. Blecha) , Granečný (68. Fousek) - Řezníček. Trenér: Dostálek.

Zlín - Slovácko 0:2

O branky Slovácka se ve druhém poločase postarali Mirčás Duskí a Michal Trávník. Tým z Uherského Hradiště tak v nejvyšší soutěži přerušil sérii pěti utkání bez vítězství a dobře se naladil na čtvrteční zápas ve skupině Evropské konferenční ligy proti Nice.

Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík při derby ve Zlíně.
Velmi důležité a cenné vítězství, září Svědík. Je to špatné, hlesl Jelínek

Branky: 47. Duskí, 81. Trávník. Rozhodčí: Machálek - Antoníček, Pochylý - Zelinka (video). Bez karet. Diváci: 4107.
Zlín: Rakovan - Cedidla, Kolář, Procházka, Bartošák (81. Hellebrand) - Didiba - Fillo (58. Dramé), Janetzký (81. Simerský), Hrubý (58. Vukadinovič), Čanturišvili (90. Kovinič) - Jawo. Trenér: Jelínek.
Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Duskí (85. Sinjavskij) - Havlík, Daníček - Petržela (69. Tomič), Mihálik (69. Trávník), Kalabiška - Kozák (85. Vecheta). Trenér: Svědík.

Teplice - Pardubice 5:1

Tepličtí rozstříleli i díky hattricku Filipa Žáka poslední Pardubice 5:1 a bodovali počtvrté za sebou. Severočeši zdolali svého soupeře v nejvyšší soutěži na šestý pokus poprvé po předchozích pěti porážkách. Poslední Východočeši prohráli sedmé kolo v řadě a deváté z úvodních deseti.

Branky: 41., 73. a 82. Žák, 21. Vondrášek, 59. Kučera - 90.+3 Hlavatý. Rozhodčí: Hocek - Šimáček, Novák - Klíma (video). ŽK: Žák - Tischler, Černý. Diváci: 2614.
Teplice: Mucha - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka, Kučera (81. Mareček), Jukl, Shejbal (85. Kodad) - Trubač (81. Křišťan) - Gning (80. Vachoušek), Žák (85. Emmer). Trenér: Jarošík.
Pardubice: Markovič - Chlumecký, Hranáč, Vlček - Kostka (46. Vacek), Hlavatý, Icha, Helešic (80. Kurka) - Zahradníček (80. Rosa), Sychra (69. Červenka), Tischler (46. Černý). Trenér: Kováč.

Sparta - Hradec Králové 2:1

Hosty poslal na Letné do vedení ve 13. minutě Filip Kubala. Od 29. minuty dohrávali domácí bez vyloučeného útočníka Tomáše Čvančary, přesto v rozmezí 52. až 57. minuty otočili nepříznivý výsledek. Nejprve se trefil Asger Sörensen a po něm Jan Kuchta. V 72. minutě uviděl červenou kartu i záložník Východočechů Vojtěch Smrž. Pražané neprohráli v nejvyšší soutěži podeváté za sebou a v neúplné tabulce zůstali třetí. "Votroci" nezvítězili čtvrté kolo po sobě.

Ilustrační snímek
(Ne)regulérní gól Kuchty? VAR evidentní teč neviděl, průkazný záběr se nenašel

Branky: 52. Sörensen, 57. Kuchta - 13. Kubala. Rozhodčí: Nehasil - Hájek, Mokrusch - Štěrba (video). ŽK: Jankto, Höjer - Rybička, Vašulín, Harazim, Miroslav Koubek (trenér), Kodeš. ČK: 29. Čvančara - 72. Smrž. Diváci: 10317.
Sparta: Kovář - Wiesner, Sörensen, Zelený, Höjer - Daněk (77. Mejdr), Sadílek, Ladislav Krejčí II, Jankto (70. Minčev) - Čvančara, Kuchta (88. Sáček). Trenér: Priske.
Hradec: Reichl - Klíma, Čihák, Čech (66. Rada) - Harazim (66. Gabriel), Smrž, Kodeš (83. Matěj Koubek), Novotný - Rybička (46. Kučera) - Kubala, Vašulín. Trenér: Miroslav Koubek.

Bohemians - Plzeň 1:1

Západočeského obhájce titulu poslal ve 24. minutě do vedení bývalý hráč "Klokanů" Jhon Mosquera, ale v 52. minutě za Pražany srovnal střídající Václav Drchal. Viktoria vede tabulku o čtyři body před Slavií, která hraje v neděli s Libercem. Plzeňští ale mají k dobru odložený duel s Brnem.

Bohemians doma remizovali s Plzní 1:1.
Obrazem: Klokani vybojovali cenný bod. V Ďolíčku remizovali s Plzní 1:1

Branky: 52. Drchal - 24. Mosquera. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Dohnálek - Kocourek (video). ŽK: Kovařík, Beran - Havel, Jemelka. Diváci: 5712.
Bohemians: Valeš - Köstl, Křapka, Hůlka - Dostál, Jánoš (82. Krch), Jindřišek, Prekop (72. Mužík) - Hronek (56. Kovařík), Květ (72. Beran) - Puškáč (46. Drchal). Trenér: Veselý.
Plzeň: Tvrdoň - Havel, Hejda, Pernica, Jemelka - Kalvach, Bucha - Pilař (59. Kopic), Vlkanova (76. Čermák), Mosquera (88. Jirka) - Chorý. Trenér: Bílek.

Ostrava - České Budějovice 1:2

Slezané sice měli spoustu šancí a třikrát trefili tyč, ale branka střídajícího Muhameda Tijaniho z 82. minuty jim přinesla pouze snížení. Za hosty skórovali už ve druhé minutě Daniel Hais a krátce po změně stran Lukáš Čmelík. Jihočeši bodovali po sérii tří porážek. Baník utrpěl už čtvrtou domácí prohru v sezoně nejvyšší soutěže.

0. kolo první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice, 1. října 2022, Ostrava. Ladislav Almási z Ostravy.
Břevna, tyče, gól jediný! Baník nevyužil s Dynamem šance a počtvrté doma prohrál

Branky: 82. Tijani - 2. Hais, 50. Čmelík. Rozhodčí: Černý - Podaný, Líkař - Batík (video). ŽK: Cadu, P. Jaroň, Almási - Sluka, Janáček, Weber (trenér). Diváci: 6011.
Ostrava: Laštůvka - Ndefe (64. P. Jaroň), Frydrych, Lischka, Fleišman - Cadu, Boula (71. Tijani), Kuzmanovič, Plavšič - Klíma, Almási. Trenér: Vrba.
Č. Budějovice: Janáček - Čolič, Králik, Havel, Sluka - Čmelík (57. Švec), Čavoš, Hellebrand (89. Sladký), Broukal, Potočný - Hais (83. Skovajsa). Trenér: Weber.

Mladá Boleslav - Olomouc 1:1

Středočeši se ani na pátý pokus nedočkali premiérového domácího triumfu v sezoně. Domácí vedli od čtvrté minuty po gólu Jakuba Fulneka, hosté ale srovnali v první minutě nastaveného času zásluhou Víta Beneše. Středočeši prodloužili sérii bez porážky na čtyři utkání, doma ale neporazili Hanáky ani posedmé za sebou. Olomouc nevyhrála po dvou zápasech.

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali s Olomoucí 1:1
Stoper Beneš sebral Boleslavi dva body v nastaveném čase

Branky: 4. Fulnek - 90.+1 Beneš. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Pečenka - Orel (video). ŽK: Ladra - Navrátil. Diváci: 1142.
Ml. Boleslav: Šeda - Suchý, Karafiát, Šimek - Pech, Matějovský (90. Látal), Mareček, Fulnek - Ekpai (55. Stránský), Ladra (83. Donát), Skalák (55. Žitný). Trenér: Hoftych.
Olomouc: Trefil - Chvátal (46. Sláma), Pokorný, Beneš, Zmrzlý - Breite (70. Šíp), Ventúra (60. Greššák) - Zifčák (46. Spáčil), Růsek (90.+5 Poulolo), Navrátil - Chytil. Trenér: Jílek.