„Vedení klubu a trenér Marek Nikl se dnešním dnem dohodli na ukončení spolupráce. Mužstvo přebírá Tomáš Zápotočný, jeho asistenty zůstávají Jiří Lerch a Jiří Kladrubský,“ uvedl klub ve čtvrtek v oficiální zprávě, která končila poděkováním Marku Niklovi za odvedenou práci pro Dynamo a přáním hodně úspěchů v jeho dalším působení.

„To, že Marek Nikl jako jeden z trenérů našeho A-týmu skončil, iniciovalo sportovní vedení klubu a také já osobně,“ řekl ve čtvrtek v exkluzívním vyjádření pro Deník majitel Dynama Vladimír Koubek, dle něhož důvody k změně na trenérském postu jsou jasné: „Stačí pohled na aktuální tabulku první ligy a samozřejmě také na výkony, které mužstvo v posledních ligových utkáních podávalo.“

Jenže ještě po prohře s Teplicemi na besedě s fanoušky od vedení klubu přitom zaznělo ujištění, že trenéři Zápotočný a Nikl mají nadále důvěru. „To je sice pravda, jenže tři dny nato mužstvo po čtyřech ligových prohrách v řadě nezvládlo ani pohár s Jabloncem,“ zdůvodnil změnu stanoviska sportovní ředitel klubu Milan Čadek.

V sobotním zápase I. ligy na Slavii(18:00) tudíž fotbalisty Dynama povede jako hlavní trenér Tomáš Zápotočný se svými asistenty Jiřím Lerchem a Jiřím Kladrubským.