Fotbalisté Slovácka se před cestou na jih Čech nijak netajili přáním získat tři body, které by jim pojistily účast ve skupině o titul. Na jaře se sice Slovácku nedaří, v minulém kole ale hrálo s Plzní 1:1. „Bod je pro nás velkým povzbuzením, máme se od čeho odrazit. Jedeme do Budějovic vyhrát a zajistit si účast v první šestce,“ uvedl asistent trenéra Jan Palinek. „Pro nás ta remíza byla vlastně jako výhra. Nakopla nás a dodala sebevědomí. V Budějovicích nás ale nečeká nic jednoduchého. Sleduji jejich výsledky, jsou na vzestupu,“ varoval záložník Milan Petržela.

Uspět ale chtějí i fotbalisté Dynama, kteří v posledních třech kolech v lize neprohráli. „Jenže hlavně v Teplicích, kde jsme hráli 2:2, jsme měli vyhrát. Tam jsme hráli velice dobře, ale dostali jsme dva góly po hrubých individuálních chybách a tím jsme přišli o vítězství. Nicméně to je za námi, teď nás čeká doma duel se Slováckem, a to je pro nás velice důležitý zápas,“ zdůraznil trenér Jiří Lerch.

Do týmu se vrací zkušený Ondrášek, jenž v Teplicích za čtyři žluté karty stál. „Kobra je zpátky, to je dobře, musím ale říct, že v Teplicích Jakob Tranziska hrál skvělý zápas,“ chválil Lerch výkon německého mladíka. „Antibiotika bere Viktor Sliacky a nemocen byl Vincent Trummer,“ sdělil trenér Dynama.

„Čeká nás kvalitní mužstvo s řadou zkušených hráčů, já ale věřím, že se na ně dobře připravíme a že to zvládneme a tři velice důležité body získáme,“ uzavřel Jiří Lerch.

Už v sobotu od 17 hod. na Kvapilce ve II. lize třetí Táborsko hostí šestou Líšeň. „Nesmíme nic podcenit. Bude to náročné, ale chceme za každou cenu doma zvítězit,“ zdůraznil trenér Roman Nádvorník, jemuž bude pro čtyři žluté karty chybět kapitán týmu Pavel Novák. „Varianty, jak ho nahradit, máme, poradíme si,“ ujistil trenér FCT.

Ve III. lize se v sobotu béčko Dynama utká s Povltavskou akademií (10:30 na Složišti) a v neděli v krajském derby béčko Táborska změří síly s Pískem (17 na Svépomoci).

Sobotní divize: Č. Krumlov – Domažlice B (10:15), Katovice – Petřín Plzeň (17), M. Lázně – J. Hradec (10:15), Doubravka – Soběslav (17).

V I. lize dorostu hraje v sobotu Dynamo ve Frýdku-Místku.

ÚŘEDNĚ Z JčKFS

Tresty: Kubát (Nemanice) 1+3+4 zápasy, Záruba (Suchdol) 5, Fornbaum (Loko ČB), Sova (Vimperk/Volyně) 2+2, Hanzlík (Jankov), Janošík (M. Tábor), Kladenský (Včelná) 3, Arenberger (Suchdol), Illich (Písek), Hronek (Protivín / Písek) 2, Hrubý (Blatná) 1+1, Čejdík (Mirovice), Zeman (Bělčice) 1 zápas (všichni nepodmíněně od 25. dubna).
Pokuty: Otepka (Hluboká), Maxa (Týn), Říha (Protivín) 2000 Kč, Švejda (Ševětín) 1000, Roušal (Hradiště) 500 Kč, kluby: Hluboká, Třeboň, Bernartice a Ledenice 300 korun, Blatná a Netolice 100 Kč.
Žádosti: Kotrba (Milevsko) zbytek trestu změněn na 2 zápasy, Hanetšleger (Loko ČB) na 1 zápas (oba podmíněně do 30. června), Jašek (Větrovy / S. Ústí) nevyhověno.