To se jen tak nevidí. Fotbalisté Dolní Kalné B v nejnižší okresní soutěži mužů na Trutnovsku prohrávali ještě v 76. minutě se soupeřem z Kuksu 0:3. Přesto ze zápasu neodešli poraženi. Ano tušíte správně. Duel dvou tabulkových sousedů nakonec skončil nerozhodně 3:3 a následoval penaltový rozstřel. Hrálo se před skvělou kulisou, kterou zápasu vytvořilo 120 diváků.

Zápas hraný první zářijovou neděli měli hosté výborně rozehraný. Už v 9. minutě je poslal do vedení Jaroslav Cibulka a stejný borec o dvě minuty později zvyšoval už na 0:2. Než se domácí stačili vzpamatovat, inkasovali ve 26. minutě třetí gól, tentokrát z nohy Zdeňka Šibora.

Fotbalisté Kuksu v Dolní Kalné slaví vstřelený gól.Fotbalisté Kuksu v Dolní Kalné slaví vstřelený gól.Zdroj: Klára Řeháková

Nálada v obou kabinách tak byla výrazně odlišná. Zatímco domácí si o pauze měli co vyčítat, hráči z obce známé slavným hospitalem v šatně odpočívali takzvaně na pohodu.

A zdálo se, že na jejich náladě nic nezmění ani druhý poločas. Vždyť v něm utekla půlhodina a skóre zůstávalo stále stejné.

Pak to ale přišlo. Ostatně závěr zápasu okomentoval oficiální web klubu FK Dolní Kalná: „Hosté se na kalenském pažitu představili ve velmi dobrém světle. Domácí měli v poli sice mírnou převahu, nespočet šancí, ale efektivita byla jednoznačně na straně soupeře z Kuksu. Ovšem pouze do 76. minuty. V závěrečné čtvrthodince přišel zdrcující úder domácích. Nejprve dvakrát utekl hostující obraně Štěpán Drinka, aby ve druhé minutě nastavení vyrovnal střídající bomber Olda Kohout! V penaltovém rozstřelu dominoval, stejně jako v celém utkání, hostující gólman. Na třetí třídu velmi dobré, dramatické utkání, které s přehledem odřídili i rozhodčí.“

Mimochodem pisatel ve svém komentáři chválil nejprve brankáře Kuksu Vladimíra Pišla, poté přidal kompliment i pro trojici rozhodčích, jimiž byli Vít Zlámal, Jan Prokůpek a Valdemar Herák. Následuje videosestřih z penaltového rozstřelu.

Zdroj: Klára Řeháková