„Jsme rádi, že se nám to podařilo,“ oddechl si zhluboka trenér David Horejš a své hráče za odvedený výkon pochválil. „V úvodu utkání byla z obou stran znát nervozita. My kluky upozorňovali, že to pro nás je důležité utkání. Zároveň jsme se ale snažili zapracovat na tom, aby hráči do zápasu šli s patřičnou sebedůvěrou a s tím, že získat tři body je v jejich silách. Kluky za jejich přístup musím pochválit, co jsme od nich chtěli, do puntíku splnili,“ vyzdvihl kouč Dynama.

Po opatrném začátku, kdy hosté měli i prakticky jedinou vážnější šanci (Beneš ale po rohu překopl), černobílí zhruba od dvacáté minuty už měli otěže hry ve svých rukou. Navíc hned na začátku druhé půle dal Čavoš po ideální Šulcově nahrávce veledůležitý vedoucí gól. „Mohli jsme pak přidat ještě několik dalších branek, hlavně jsme ale Olomouc do ničeho nepustili, k žádné přímé střele na bránu. Aktivní obrana, to byl náš cíl, a to si hráči plnili,“ pochvaloval si Horejš.
Zaslouženou výhru Dynama deset minut před koncem pečetil po dlouho nevídaném závaru v malém vápně hostí chytrou ranou zkušený bek Jiří Kladrubský.

Dvoubrankové vítězství Dynama označil za zasloužené i olomoucký kouč. „Dynamo hrálo velmi dobře. Umí hrát na brejky, má rychlostní typy, a toho také využilo,“ konstatoval Radoslav Látal, dle jehož soudu to nicméně byl zápas o první brance. „Tu dal soupeř a pak už jsme to měli těžké. Děláme chyby a doplácíme na nemohoucnost vepředu. Měli jsme hodně centrů, hodně náběhů. Ale bohužel jsme nebyli schopní zakončit,“ hněval se.

Zatímco Hanáci se vraceli domů zklamaní, Jihočeši měli důvody ke spokojenosti. „Za to vítězství jsem velice rád, ty tři body pro nás mají cenu zlata,“ zdůraznil trenér Horejš, maje jistě na mysli i pohled do tabulky. Dynamo se vrátilo do její horní poloviny, navíc jen s minimálním bodovým odstupem na první šestku. A na Olomouc, která na 11. místě je v čele skupiny o záchranu, má ligový nováček k dobru šest bodů a lepší vzájemný zápas k tomu.

Potěšila nula vzadu, kterou si připsala obranná čtveřice, v níž oproti zápasu na Bohemians zůstal vlastně jen Havel. „Ty změny se nám povedly,“ usoudil Horejš a ocenil výkon devatenáctiletého Talovierova, jenž zaskočil na stoperu za vykartovaného Sivoka. „Spolu s Havlem to zvládli velice dobře. Nutno ale říct, že celé mužstvo fungovalo, jak má,“ dodal.

Potěšil ho i návrat rekonvalescenta Mršiče. „Měl jen jeden předzápasový trénink, proto jsme počítali, že začne a během nějaké doby za něj půjde čerstvý hráč. Jenže Ledecký krátce po příchodu na hřiště byl zraněn a musel jít ze hřiště,“ vraštil čelo trenér Dynama, dle něhož Ledecký zřejmě nebude k dispozici ani v neděli v Karviné.

Celý zápas odehrál mladý Pavel Šulc. „Zařídil oba góly a je jen škoda, že svůj výborný výkon nekorunoval v závěru po svém úniku i gólem,“ litoval David Horejš.