close Maroš Široký. info Zdroj: Pavel Šácha zoom_in Maroš Široký. Před touto sezonou se zkušený forvard vrátil z mateřských Malšic do měšických služeb a hned na úvod se trefil na hřišti Košic. O uplynulém víkendu se vulkán jménem Široký rozbouřil naplno. Právě vytáhlý sedmatřicetiletý forvard režíroval nelítostnou třináctigólovou popravu Červeného koně (13:1) a povedl se mu vpravdě husarský kousek: sedm branek v jediném utkání. Rázem se tak vyšvihl do čela kanonýrských tabulek, kde mu šlape na paty pouze osmigólový borotínský střelec Petr Peclinovský.

Maroš Široký, velký fanda pražské Sparty, jenž mezi světovými hvězdami upřednostňuje, svou sedmibrankovou parádou jistě neřekl poslední slovo. V loňském ročníku okresního přeboru nasázel za Malšice patnáct, nyní jich má o patro níž na kontě víc než polovinu po pouhých dvou střetnutích. Bude jistě zajímavé sledovat, kde se jeho statistiky nakonec zastaví.

Dodejme, že totožné galapředstavení předvedl o víkendu také František Dvořák, starší žák ze společného výběru Sokola Sezimovo Ústí a Větrov v I. A třídě. Obětí jeho střeleckého řádění se stal B-tým SKP České Budějovice.