Právě ve zmíněné minutě vtrhl na střeleckou scénu nejlepší kanonýr soutěže Jiří Turek. V rozmezí dvaadvaceti minut překonal už tak nešťastného mažického brankáře Minaříka pětkrát a ustanovil konečný výsledek 14:0. Už tak parádní počin měl v sobě pořádný kus mimořádnosti. Pět gólů totiž zaznamenal lomský ostrostřelec už podruhé v sezoně. A kde že to bylo poprvé? Světe, div se – v Mažicích! Jeden hráč nasázel ve dvou vzájemných utkáních sezony celkem deset branek…

Šestačtyřicetiletého snajpra nemusíme fotbalovým fanouškům střední generace z Táborska dlouho představovat. Pokud zapátrají v paměti, vybaví si ho především z jeho někdejšího angažmá v divizním FK Tábor, kde tvořil mimořádně údernou a nebezpečnou dvojici s Milanem Vrzalem. V současné době už se však Jiří Turek fotbalem pouze baví na okresní scéně. Před aktuální sezonou se přesunul do B-týmu Lomu z Plané nad Lužnicí, kde sázel góly za tamní rezervu ve III. třídě. „Zdraví slouží, je tady sranda, tak není důvod sedět doma.“ prohlásil po jednom ze zápasu svého týmu.

V dresu lomského béčka je muž s číslem 10 na dresu Jiří Turek jedním z mnoha hráčů se zkušenostmi z republikových soutěží, nebo alespoň z krajského přeboru. Právě díky tomu má o dobré přihrávky postaráno, a tak prostě dělá to, co umí: sází góly. Aktuálně jich má na kontě 18 a v čele kanonýrského pořadí nejnižší soutěže si užívá příjemnou samotu. Na kolika gólech se nakonec „Tury“ zastaví?