Své devízy si Jan Kromka pečlivě uschoval. Své zkušenosti, nadšení, nesmlouvavost a nesporný fotbalový um nyní znovu vkládá do služeb mateřského Sokola Borotín, který se snaží oprášit zašlou slávu a touží po brzkém vzestupu z nejnižšího okresního patra. A právě ostřílený kanonýr je ústřední postavou a uznávaným vůdcem velmi zkušené borotínské fotbalové družiny. Tuto jeho roli respektují i další hráči, kteří okusili působení v podstatně vyšších soutěžích, než jakou je IV. třída, například Ondřej Majer, Radek Fořt či nově se navrátivší Jan Chotovinský. A také Petr Peclinovský, vyhlášený rychlík, který právě po boku Jana Kromky zářil v dražickém přeborovém útoku.

Příslušník na Táborsku velmi známého rodinného klanu Kromků nasázel v devíti střetnutích aktuální sezony 12 branek, z toho hned polovinu v úvodních dvou jarních zápasech. Ve šlágru s vedoucími Měšicemi se trefil dvakrát, titul kanonýra uplynulého víkendu si pak vysloužil čtyřmi zásahy v duelu s B-týmem Větrov.
Návrat domů si Jan Kromka užívá. „Je to super, máme tady výbornou partu kluků. Snad se nám nakonec podaří postoupit, právě to je náš cíl,“ prohlásil už na podzim.

K dobytí této mety musejí Borotínští stlačit v tabulce pod sebe měšického konkurenta, na kterého po dvou jarních zápasech ztrácejí tři body. A věřte, že válečník s tradiční patnáctkou na dresu pro to udělá úplné maximum…


Načítám tabulku ...

Dodejme, že čtyřgólový „projekt“ borotínského snajpra nebyl nejvýraznějším počinem fotbalového víkendu na Táborsku. Mladovožický mladší žák Ondřej Semrád vlétl do jarní soutěže o 8. – 13. místo dané kategorie jako uragán a k vítězství svého týmu na půdě Choustníku v poměru 13:1 přispěl hned šesti přesnými zásahy!