„Jirka Rabiňák poslal centr a já jsem hlavou skóroval. Brankáři to tam propadlo mezi rukou a tělem. Nebyl to nikterak krásný gól, ale počítá se,“ popsal svoji vítěznou trefu nový muž v dresu Lomu. Musiol přišel během zimní pauzy do Lomu z Táborska a střílet branky bude v jeho novém působišti hlavním úkolem.

Oba soupeři byli rádi, že po koronavirové pauze, která trvala půl roku si mohli zase zahrát fotbal. „O výsledek ani moc nešlo,“ shodli se trenér Lomu Marek Císař stejně jako soběslavský kouč Radek Hajič.

Na hře obou mužstev byla znát nerozehranost. Lomu vyšel začátek utkání a po zásluze vstřelil branku. Domácí byli lepším týmem i ve zbytku poločasu a další velké šance neproměnili Michal Rabiňák, Bosnyak a Neužil.

Po změně stran se Soběslav zlepšila a měla víc příležitostí ke skórování. Další góly už ale nepadly. Tedy regulérní góly. V samém závěru totiž Soběslav vyrovnala, rozhodčí však branku neuznal. V první půli sudí neuznal kvůli ofsajdu gól ani domácímu Lomu.

„Škoda úvodních dvaceti minut. Než jsme se rozkoukali, inkasovali jsme gól. Pak jsme se zlepšili a naše hra už snesla nějaké měřítko. Nejdůležitější na tom utkání ale bylo, že jsme vůbec měli možnost si po tak dlouhé době zahrát fotbal,“ zhodnotil duel trenér Soběslavi Radek Hajič.

Na fotbal se těšil také Zbyněk Musiol, přiznal však, že si zápas tak trochu protrpěl. „Po tak dlouhé pauze bez zápasů a tréninků to bolelo,“ poznal útočník Lomu na vlastní kůži. Domácí ani nemohli sestavu pořádně prostřídat, neboť na zápas se sešlo jen třináct hráčů.

Zbyněk Musil lituje, že se sezona nedohrála, na druhou stranu je ale zároveň i rád. „Já osobně bych byl pro dohrání aspoň podzimu. Kdo ví, jak by to ale v mistrovských zápasech vypadalo, když jsem viděl, jak těžko jsme se dávali po té dlouhé době dohromady na přátelák,“ zamýšlí se nová posila Lomu.