Možná by se narodil podstatně vyrovnanější výsledek, to by ovšem nesměli mít Sezimoústečtí v sestavě Martina Doubka. Právě on si totiž vzal vývoj střetnutí neochvějně pod svou režii, a když v 65. minutě přepouštěl své místo na trávníku Petru Sazmovi, měl na kontě čtyři vstřelené góly a jeho tým vedl nad hosty 4:1! Nebývalou střeleckou explozí na startu jara předčil svou podzimní produkci, kdy vytěžil z osmi startů za Sokol jen tři přesné zásahy, konkrétně dva do sítě Chyšek (4:2) a jeden v derby s Planou nad Lužnicí (2:3).

Zajímavostí zápasu je, že pouhou minutu po vystřídání domácího ostrostřelce se v dresu Sepekova objevili na trávníku dva jiní Doubkové, jmenovitě Vojtěch a Filip, ti však pomyslnou nádobku se střeleckým prachem ve zbytku střetnutí nenašli.

O tom, že jednatřicetiletý forvard Sokola střílet góly umí, není sporu. Dokázal to i v předchozí mistrovské sezoně, kdy za sezimoústecký celek nasázel 18 branek v okresním přeboru. Dá se proto předpokládat, že právě Martin Doubek bude jednou z ústředních zbraní obrozeného týmu Sokola Sezimovo Ústí v honbě za prvenstvím v soutěži, kdy ztrácí na vedoucí Hradiště jediný bod a před třetím sousedem z Větrov má k dobru už sedm bodů.