Nováček ze Strakonic získal první bod na hřišti v Rudolfově. Dramatický zápas mohly na svoji stranu strhnout oba týmy. Nakonec se gólově neprosadil žádný hráč. "Pro nás je to důležitý bod, jsme za něj rádi," přikyvoval po utkání hrající asistent Tomáš Kostka. "Máme mladý tým, to jsme věděli, když jsme do soutěže šli, každý bod je pro nás dobrý, snažíme se poctivě trénovat a sbíráme zkušenosti," dodal. Ve strakonickém dresu pro potíže s kolenem ve 40. minutě střídal kanonýr Jan Zušťák. Tomáš Kostka režíroval hru ze středu zálohy. "V první půli jsme si mohli zajistit vítězství, nastřelili jsme dvě tyčky, byli jsme aktivnější než soupeř," hodnotil Kostka. "Ve druhém poločase domácí převzali malinko inciativu, byli nebezpečnější, prostřídali, dali do útoku nebezpečného hráče," pojmenoval Šindelářův příchod, který byl několikrát ve velmi dobré příležitosti. Ale neproměnil. Ani tu největší. "Domácí nám zatápěli, my bod bereme, je to zvenku, je to hlavně náš první bod v soutěži," oddechl si Kostka. Strakoničtí tušili, že body budou sbírat v Ondrášovka KP jen velmi těžko. "Musíme pokračovat v malých krůčcích, je třeba mladé hráče zdokonalovat."

Po pěti kolech mají na svém kontě jeden bod, skóre 2:15. Přesto Kostka tvrdí: "Ta soutěž nás ničím nepřekvapila. Šli jsme do toho po hlavě. Náš mladý a nezkušený kádr zocelí jenom takováto soutěž." V průběhu KP Strakoničtí věří, že se budou zlepšovat. "Neustále trénujeme, to je naše jediná šance, jak se můžeme soupeřům vyrovnat." Kostka potvrdil, že mužstvo trénuje třikrát týdně. "Do konce září musíme takto pokračovat, pak se nám hráči rozutečou na vysoké školy, to je podle mě veliký zabiják celého českého fotbalu, musíme se s tím nějak poprat."

Přímo do rudolfovského areálu dorazili věrní fanoušci týmu ze Strakonic. Zdá se, že tým od Otavy vsadil na správnou kartu. A Tomáš Kostka to potvrzuje: "To je super. To je od té doby, co za nás hrají místní kluci. Strakoňáci. Maximálně kluci z Písku nebo ze strakonického okolí. Proto si k nám fandové cestu najdou. Jezdí za námi ven, s námi autobusem nebo auty, kulisa na našem stadionu je výborná, teď ještě abychom je potěšili, protože jim dlužíme domácí vítězství. Tak snad za týden," dodal Tomáš Kostka.

KP: Rudolfov - Strakonice 0:0. V neděli v 16.30 přivítají Strakonice Třeboň.