Problémy spojené s covidovou výlukou sportovních aktivit dorazily do areálu Sokola Sezimovo Ústí jako povodeň na sousední Lužnici. Jak potvrdil předseda oddílu a dosavadní kouč týmu Ladislav Šebek, stahovala se dokonce mračna nad samotnou přeborovou příslušností A-mužstva.

„Celou tu nucenou přestávku jsme prožívali tak, že jsme se jako tým nescházeli. Každý trénoval individuálně, a čím déle se rozhodnutí o restartu soutěže prodlužovalo, tím méně na sobě hráči pracovali,“ přiznal bez okolků.

Na Sokole se ale nerozbřesklo ani s toužebně očekávaným rozvolněním vládních opatření. „Po možnosti vrátit se k přípravě byla účast hráčů na trénincích katastrofální, až to vygradovalo krizovou výborovou schůzí. Zabývala se tím, jakou soutěž budeme v příštím ročníku hrát,“ prozradil Ladislav Šebek. Sezimoústecký fotbal nakonec na listině krajského přeboru zůstal. „Po schůzce s hráči jsme ho přihlásili v podstatě za minutu dvanáct,“ dodal první muž fotbalového oddílu TJ Sokol.

Po tomto verdiktu už se jeho reprezentanti ponořili do přípravy na nový mistrovský ročník. A hned její začátek přinesl pozoruhodnou novinku. K trenérskému kormidlu se vrátil ostřílený fotbalový harcovník Milan Barteska. Muž, jenž před čtyřmi lety dovedl tehdejší tým v roli hrajícího kouče právě k přeborovým branám, do kterých už s ním ale nevkročil.

Program přípravy přiblížil Ladislav Šebek. „Začali jsme ji v pátek 18. června. Trénujeme podle možností dvakrát až třikrát v týdnu a musím říct, že účast hráčů je navzdory jejich dovoleným a dalším povinnostem na docela solidní úrovni,“ informuje.

Komplikace přinesl jen začátek zápasového programu, kdy se Sezimoústeckým omluvil z plánovaného utkání soupeř z Humpolce. Zahajovací střetnutí v přípravě tak obstaralo až měření sil s Jistebnicí v polovině července. Uplynulý víkend zavál celek Sokola k turnajové účasti v sousední Plané nad Lužnicí a generálku na start přeboru absolvuje tuto sobotu, kdy přivítá doma za řekou Novou Včelnici.

Kádr mužstva ze Sezimova Ústí zůstává poměrně úzký, ale obavy provázející jarní období se nepotvrdily. „Složení týmu nedoznalo výraznějších změn, jen nám utekl do Rakouska Vojtěch Bouška,“ informuje Ladislav Šebek. „Novinkou vedle příchodu trenéra Milana Bartesky je naopak potvrzený přestup Radka Trantýra z Lomu. Na posílení kádru stále pracujeme a všechno je otevřené. Bohužel máme nadále dlouhodobě zraněné Jirku Holuba, Dominika Šmída a Petra Nikla,“ dodal sezimoústecký oddílový šéf v době, kdy tato příloha vznikala.

A jaký je jeho výhled vstříc nadcházející přeborové sezoně? „Já osobně vidím jako favorita na příští ročník 'béčko' Táborska. Co jsem viděl jeho přípravné zápasy, tak měly pod vedením trenérů Míry Jelena a Pavla Veseckého vysokou kvalitu. Naše ambice zatím nedovedu posoudit; všechno bude záležet na tom, jak se nám podaří doplnit kádr,“ nechal si Ladislav Šebek otevřená vrátka.

Aktuální kádr:

Brankáři: Zbyněk Sedloň, Vladislav Vanýsek.
Obránci: Jakub Škrábek, Patrik Vilímek, Vojtěch Brůžek, Petr Sazma, Jiří Holub.
Záložníci: Jiří Bartáček, Jakub Škarda, Ivo Koníř, Václav Hoffmann, Václav Podroužek, David Hladík, Vojtěch Říha, Radek Trantýr, Dominik Šmíd.|
Útočníci: Lukáš Irsa, Petr Nikl.

Hlavní trenér: Milan Barteska. Vedoucí mužstva: Jiří Novák.