Viktoria Žižkov vám připravila druhou venkovní porážku. Kde vidíte příčiny tohoto nezdaru?

Těžko se na to odpovídá. Určitě jsme chtěli na Žižkově vyhrát, ale celkově se nám zápas nepovedl. Soupeři jsme v úvodu věnovali laciný gól, ale pak jsme v prvním poločase začali hrát dobře, vyrovnali jsme, měli jsme spoustu dalších šancí, které jsme neproměnili. Druhý poločas se všechno nějak nabalilo, náš herní projev už tak dobrý nebyl, už jsme tolik příležitostí neměli. Udělali jsme chyby, které by se nám neměly stávat. Soupeři jsme darovali góly zadarmo.

Už jste řekl, že první půle Táborska byla lepší, proč posléze přišel propad?

Viktorka ve druhém poločasu změnila rozestavení. Nedokázali jsme na to pořádně reagovat. Přešla z tříobráncového systému na čtyřobráncový. Nedařilo se nám její obranu překonávat.

Inkasoval jste čtyři branky, což vás jistě mrzí. Který gól vás nejvíce štve, protože jste ho málem chytil, naopak, se kterým se nedalo nic dělat?

Mrzí mě nejvíce druhý gól, první střelu ze strany jsem ještě zlikvidoval, ale na dorážku už jsem byl krátký. Byl to gól na 2:1, byl to důležitý okamžik zápasu. Pak už nám hra tolik nešla, neodrážely se k nám balony. Chtěl bych říct, že každému gólu se dá defenzivou nějak zabránit, ale pokud mám vybrat jeden, kterému šlo špatně čelit, tak zvolím ten třetí. Už jsem si myslel, že balon mám, ale najednou zapadl za vzdálenější tyč.

Před zápasem na Viktorce mělo Táborsko jen pět inkasovaných branek, pak najednou dostalo čtyři. Co k tomu říct?

Bohužel se to stalo. Podle mého názoru je lepší jednou dostat čtyři, pět branek, poučit se z toho, nedostávat pak žádný, než každý zápas prohrát těsně o gól.

Jaký je lék se z takové porážky oklepat?

Poctivým tréninkem, rozebrat si, co se dalo udělat lépe, kvalitně se připravit na dalšího soupeře, to znamená v zápase zlepšit defenzivu a směrem dopředu přidat na aktivitě.

V pátek vás doma čeká televizní zápas s Příbramí. Na Kvapilce se vašemu týmu daří: tři výhry, dvě remízy. Je třeba uhájit domácí hrad a vrátit se k vítězství, ne?

Zcela určitě. Minulou porážku musíme pustit z hlavy a soustředit se na další výkon. Doma nehodláme ztrácet body, doma nikomu nedáme nic zadarmo!


Načítám tabulku …