Trenér domácího týmu Sergejs Golubevs k nadcházejícímu duelu řekl: "Chystáme se poctivě na Jihlavu. Poté, co jsme nehráli zápas v Chrudimi, je naše příprava delší. Hráči jsou v dobrém rozpoložení. Ve čtvrtek jsme sehráli modelový zápas mezi sebou - žlutí proti zeleným. V sobotu nás čeká lehký předzápasový trénink," uvedl trenér, který se proti Jihlavě bude muset obejít bez vykartovaného Holiše. "Holiš je pro nás klíčový hráč ve středu pole. Je důležitý svou energií. Nahradit ho bude těžké. Přirovnal bych ho k tomu, jak důležitý je pro Slavii hráč podobného jména Holeš," usmál se kouč Táborska.

Ten označil mužstvo Jihlavy za náročného soupeře, který doma porazil silnou Líšeň. V záloze nastupuje exslávista Belaid, v útoku se činí Zoubele, který má v první lize odehráno 193 zápasů. "Myslím si, že lídrem Jihlavy je Lacko, který proti Líšni nastoupil až v průběhu utkání. Je to chytrý, technický fotbalista, který umí řídit hru," míní Sergej Golubevs.

Cíl Táborska pro tento zápas je jasný, získat tři body a přehoupnout se přes 30bodovou hranici.

FC Vysočina Jihlava porazila Líšeň v této sestavě: Vejmola – Křišťál, Vlček, Krčík, Svoboda – Tureček, Belaid (74. Lacko) – Selnar (74. Křivánek), Ritter (84. Peřina), Fila (74. Vedral) – Zoubele (C) (88. Tall). Devatenáctiletý mladíček Ritter v Táboře kvůli kartám hrát nemůže.

Nedělní utkání v Táboře na stadionu Kvapilova budou řídit rozhodčí: Kotala – Dresler, Žurovec.

Autor: Luboš Dvořák