Tradičního fotbalového turnaje se kvůli termínové kolizi nezúčastní prvoligové týmy, kterým již v půlce ledna po rekordně krátké zimní přestávce začne „jarní“ část první ligy. „Doba je složitá, sportovní akce se spíš ruší, než aby se pořádaly. Přesto jsme za pořadatelský tým se zimním turnajem v Čechách i na Maltě pro začátek roku 2021 počítali. Dlouho jsme ale neměli odvahu říci, že budeme schopni turnaje vůbec uspořádat. Nakonec jsme se rozhodli, že zkusíme udělat maximum. Navzdory nepříjemné situaci s koronavirem bude naší ambicí připravit vzorové turnaje, jak je lze v současném období a za všemožných opatření uspořádat bezpečně,“ podtrhl na webu tipsport-liga.cz mluvčí pořádajícího Tipsportu Václav Sochor.

Zimní Tipsport ligu v Čechách hrají kluby v zimním období už téměř čtvrtstoletí, zahrála si ji i řada slavných fotbalistů, v posledních letech třeba i Patrick Schick.

Startovat bude šest druholigových celků, ambiciózní rezervy Slavie a Sparty a slovenská čtveřice, která si zahraje C-skupinu v Trnavě.
Zbylé dvě skupiny se budou hrát v Xaverově, kde se zúčastní i Táborsko. „Proti béčku Sparty postavíme dvě jedenáctky a příležitost dostanou i hráči, které testujeme,“ sdělil Deníku trenér Táborska Miloslav Brožek.
Vítěz turnaje dostane prémií 160 000 Kč, druhý a třetí 120 000 a ještě poslední tým získá 20 000 korun. OFS ČB: ODLOŽENO
Výkonný výbor Okresního fotbalového svazu Č. Budějovice vzhledem k současné epidemiologické situaci rozhodl valnou hromadu odložit z 15. ledna na 13. února (od 10 hodin. v hotelu Clarion).