Slezský celek se roztříštil o skálopevnou husitskou obranu, brankář Táborska Pastornický si připsal sedmou vychytanou nulu ve 13 kolech. Hosté utkání sehráli bez inkasované žluté karty. Podle statistiky držení míče bylo Táborsko lepším týmem.

Většinu utkání byli o něco nebezpečnější Jihočeši, jejichž největší šance první půle neproměnil Šašinka. Podobně neuspěl na druhé straně Vaněček, a tak se šlo do šaten na bezbrankového stavu.

Po změně stran domácí ve svém výkonu o něco přidali, ale na sebejisté a organizované hosty to bylo málo. Když se zápas skoro přiblížil k výsledku 0:0, vstoupil do hry Matoušek, který v 77. minutě vystřídal Šašinku.

V 91. minutě svou první šancí ještě pohrdl, ale o chvíli později byl na správném místě a svým druhým gólem v sezoně z dorážky po Kateřiňákově střele přivábil tři nádherné body do Tábora.

FC Silon přivítá v příštím kole doma Vlašim. Hrát se bude na státní svátek v sobotu 28. října už ve 14.30 hodin.

SFC Opava – FC Silon Táborsko 0:1 (0:0)

Branka: 90.+3. Matoušek. ŽK: 1:0 (Janoščín). Rozhodčí: Cieslar – Antoníček, Líkař. Diváci: 1843.
Opava: A. Richter – Hýbl, Janoščín, Helebrand, Kadlec – Blecha, Omale – Rezek, Málek, Ondráček (73. Rataj) – Vaněček.
Táborsko: Pastornický – Plachý, Koné, Foltyn, Tusjak – Bláha, Skopec – Dordić (90.+3. Kalousek), Kateřiňák (90.+3. Sojka), Varačka (83. Zeman) – Šašinka (77. Matoušek).


Načítám tabulku ...