Favorizovaná Jihlava zahájila včera u Jordánu aktivně. V 19. min. utekl Klíma po křídle Březinovi a jeho nebezpečná rána jen těsně minula domácí branku. Pět minut nato už se ale hosté dočkali, když po pěkném pasu se uvolnil Klíma a nekompromisní střelou překonal Šimana v brance – 0:1.

A mohlo být ještě hůř, neboť už o tři minuty později si za domácí obrannou čtveřici zaběhl Petr a střelou k tyči překonal Šimana v brance podruhé, naštěstí pro Táborsko gól pro ofsajd neplatil.

S domácími fotbalisty to nevypadalo v té době zrovna dobře, jenže v závěru prvního dějství se hráči Táborska probrali a převzali iniciativu. Ve 36. min. Čermák hlavou ze slibné pozice ještě míč do sítě nedostal, pět minut před půlí ale Hasil už mířil přesně – 1:1!

I po změně stran domácí ve své aktivní hře pokračovali. Dvakrát zahrozil Pilík, poté pálil i Kučera a v 52. minutě volný Klusák z několika metrů trestuhodně branku hostí překopl. Ještě v nastavení po Klusákově rohu gólman Vejmola jen reflexivně vyrazil hlavičku Březiny a na remíze 1:1 už se nic neměnilo.

Trenér domácího týmu Petr Mikolanda ocenil hlavně charakter a pracovitost hráčů. „V tom vidím obrovské plus,“ řekl pro klubový web. Kluci si ten bod vybojovali a zasloužili. Ukázalo se, že charakter a pracovitost mají. Zároveň i to, že jsou fyzicky připraveni. Musíme ještě zapracovat na úvodních dvaceti minutách zápasu, kdy jsme nervózní a roztěkaní, ale myslím si, že vybojovat s Jihlavou bod je stejně cenné jako výhra,“ dodal.

FC MAS TÁBORSKO – VYSOČINA JIHLAVA 1:1 (1:1)

Branky: 40. Hasil – 24. Klíma. ŽK: Březina, Zárybnický, Frýdek, Valenta, Ngimbi. Rozhodčí: Adámková – Paták, Pečenka. Diváků: 527.

SESTAVY – Táborsko: Šiman – Klusák, Březina, Zárybnický (71. Ngimbi), Hasil – Kučera (62. Frýdek), Valenta, Čermák, De Almeida, Pilík – Toutou Mpondo (66. Musiol). Jihlava: Vejmola – Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler – Vaculík, Machuča – Petr (66. Šefčík), Šulc, Javůrek (79. Klobása) – Klíma (89. Jawo).