Táborští fotbalisté rozehráli sobotní duel ve Slezsku znamenitě a po gólech Kopřivy a Šašinky si už od 24. minuty hýčkali dvoubrankový náskok. Výkonu Jihočechů v prvním poločase chybělo jediné – zužitkovat některou z dalších příležitostí a srazit svého soka do kolen třetím gólem.

Hned v úvodu druhého dějství mohli hosté absence třetí trefy litovat dvojnásob, protože už po necelých dvou minutách inkasovali z kopačky Machuči,
a rázem jim bylo v utkání pořádně horko. Naštěstí pro hostující tým si jeho hráči uchovali bojovného ducha, odvrátili od své branky veškeré nebezpečí
a dovedli veledůležité střetnutí k tříbodové radosti.
„Z celkového pohledu jsme odehráli dobrý zápas. Hráčům je za něj třeba poděkovat,“ poznamenal po utkání trenér vítězů Roman Nádvorník.

FK Třinec – FC Silon Táborsko 1:2 (0:2)

Branky: 47. Machuča – 10. Kopřiva, 24. Šašinka. Rozhodčí: Zaoral – Kotík, Žurovec. ŽK: 4:5 (41. Foltyn, 52. Holík, 62. Brak, 79. Jursa – 52. Novák, 65. Kateřiňák, 68. Kone, 90.+4 Šašinka, 90.+5 Pastornický). Diváků: 260.
Třinec: Adamuška – Foltyn, Brak, Straňák, Hýbl (46. Kania) – Omasta (83. Tandara), Jursa (83. Gembický), Machuča, Hrdlička (46. Samiec) – Holík, Juřena.
Táborsko: Pastornický – Plachý, Navrátil, Novák (83. Mach), Tusjak – Kone – Varačka (88. Kronus), Kopřiva (67. Alexandr), Kateřiňák, Dordič – Šašinka.

V neděli 7. května se mohou fanoušci Táborska těšit na velmi atraktivní podívanou. V 17 hodin zavítá na „Kvapilku“ čtvrtá Dukla Praha vedená známým koučem Petrem Radou.