Devětatřicetiletý Jakub Navrátil se dočkal rozlučky, která koresponduje s jeho bohatou a úspěšnou kariérou. Oficiální ceremoniál se odehrál už před zápasem, ale duch derniéry tohoto táborského fotbalového rytíře se prolnul celým střetnutím. Nová vlna gratulací a další potlesk na otevřené scéně přišly na řadu v 91. minutě, kdy udělal poslední krůčky v roli profesionálního hráče a byl střídán reprezentantem aktuální líhně talentů Táborska Pavlem Svatkem. K pomyslnému hřebíku, na který pověsí své kopačky, doprovázeli Jakuba Navrátila jeho nejbližší rodinní příslušníci, přátelé, starosta Tábora Štěpán Pavlík, zástupci klubu, spoluhráči i všichni ostatní, kterým nyní již bývalý lídr týmu dělal radost a motivoval je svým přístupem.

Co se týče samotného utkání, domácí celek se v něm mocně natahoval po třech bodech. Dvakrát se v něm dostal do vedení, ale hosté od Litavky dokázali v obou případech najít gólovou odpověď. Zápas sice neměl punc důležité bitvy, ale přesto jeho průběh omývaly nečekaně bouřlivé emoce. Po zákroku na táborského stopera Koného došlo dokonce pod tribunou i na fyzickou roztržku mezi hráči obou mužstev. Později si zblízka prohlédl žlutou kartu i domácí kouč Roman Nádvorník, tím nejdůležitějším rezultátem však byl konečný smír v poměru 2:2.

FC Silon Táborsko – FK VIAGEM Příbram 2:2 (1:0)

Branky: 34. Kronus, 76. Tusjak – 66. Vokřínek, 82. Petrák. Rozhodčí: Starý – Kotalík, Cichra. ŽK: 3:1 (69. Tusjak, 69. Alexandr, 74. trenér Nádvorník – 69. Dudl). Diváků: 1058.
Táborsko: Kerl – Varačka, Navrátil (90+1. Svatek), Koné, Tusjak – Alexandr, Kateřiňák – Kronus (71. Šašinka), Sojka (71. Šplíchal), Sylla (57. Mezera) – Mach.
Příbram: Melichar – Antwi (46. Čejka), Dudl (90. Schindler), Jahić, Vokřínek (78. Anih) – Petrák, Švestka, Youssef (90. Mašek), Fišl – Wágner, Zeronik (78. Langhamer).