FC Sellier & Bellot Vlašim - FC MAS Táborsko 2:1 (2:1)

Branky: 33. Suchan, 41. Rigo – 45. Tijani (pen.). Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Melichar. ŽK: 83. Gning – 17. Šplíchal, 90.+5 Tusjak. Diváků: 430.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – P. Breda, Broukal, Hošek, Icha (69. Zinhasović) – Křišťan (80. Zlatohlávek), Rigo, Suchan (88. Lehoczki), V. Svoboda – Gning (88. Krunert), Jurásek (69. M. Douděra).
FC MAS Táborsko: Janáček – Tusjak, Rydval, Holiš, Plachý - Šplíchal (56. Vozihnoj), Liepa (85. Svatek), Javorek, Kosek - Tijani, Mach (56. Krch).

Výhra domácích byla zasloužená, měla více příležitostí a zejména v první půli ve hře dominovala.

Táborsko jakoby pod Blaníkem hledalo novou jarní tvář, zatímco Vlašim hrála rychle a kombinačně. Prosadila se ve 33. minutě po brejku Gninga, který na zadní tyči našel přihrávkou Suchana. Ten dotlačil míč do sítě ve skluzu - 1:0. Za osm minut napřáhl za vápnem slovenský záložník Rigo a brankář Táborska Janáček k pravé tyči nedoplachtil - 2:0. Když už končil poločas, pronikl do vápna útočník hostí Mach, byl faulován, pískal se pokutový kop, který ostrou ranou proměnil Tijani - 2:1. Ten vstřelil svou pátou branku v sezoně.

Ve druhém dějství už byl obraz dění vyrovnaný, Táborsko bylo více na balonu, hru oživil mladíček Krch, ale ke vstřelení branky to nevedlo. Do šancí se dostali pouze Kosek a Rydval, na druhé straně vlašimské příležitosti bezvadně likvidoval gólman Janáček. Domácí hru dovedně rozkouskovali, proleželi na trávníku a těsnu výhru udrželi.

Celek Táborska se o první body jara 2022 pokusí v neděli 13. března doma proti Vyškovu.

Autor: Luboš Dvořák