V pátek odvedli Táborští velmi svědomitou práci na Městském stadionu v Ústí nad Labem a po více než devadesáti minutách boje přistál na jejich kontě bod za bezbrankovou remízu 0:0. Nálada v klubovém autobuse nakonec mohla být po utkání ještě veselejší, to kdyby střelu agilního de Almeidy v nastaveném čase střetnutí nezastavila tyč domácí branky.

Ať tak či tak, pro celek Táborska bojující o záchranu druhé nejvyšší soutěže je bod ze hřiště čtvrtého týmu tabulky vítaným příspěvkem, obzvlášť když mu zachoval letošní neporazitelnost. Skutečnou hodnotu mu ale musejí Jihočeši vtisknout právě ve středeční důležité dohrávce s Vyšehradem.

Nelichotivé postavení Pražanů na samém dně tabulky rozhodně nesmí solidně nastartované hráče Táborska zbavit maximální obezřetnosti. Už v posledním loňském střetnutí vyválčil Slavoj první sezónní výhru v duelu s Blanskem (2:1) a v nástupu do letošních bojů na ni navázal překvapivou remízou 1:1 v Jihlavě, kterou mu zajistil Vandas junior gólem z 89. minuty. Podobné štěstí neměli fotbalisté Vyšehradu v následujícím pražském derby s ambiciózní žižkovskou Viktorií. Ještě v 90. minutě ukazovala světelná tabule na stadionu Evžena Rošického smírný výsledek 1:1, pak ale po rohu Viktorky udeřil Bazal a ochránil favorita od neočekávané ztráty. Možná i tento okamžik poznamenal vyšehradský soubor i v jeho zatím posledním střetnutí s Chrudimí. Třetí tým tabulky v Praze doslova exceloval a odvezl si domů přesvědčivé vítězství 4:0.

Chrudimští si tak spravili chuť po předchozím zápase v Táboře, kde je domácí družina dokázala dostat do úzkých a nakonec zachraňovali alespoň remízu 1:1.

Jakkoliv příjemná je pro fotbalisty Táborska skutečnost, že na jaře ještě neprohráli, ve středečním souboji se Slavojem si nutně potřebují zakousnout z druholigového koláče plnohodnotně a zbohatnout o tři body. V takovém případě získají vytoužený kontakt s týmy před sebou a pustí se do boje o záchranu bez nepříjemného hendikepu.

Není nepodstatné, že po zápase s Vyšehradem narazí svěřenci Miloslava Brožka na dva soupeře z čela soutěže, konkrétně čtvrtý Prostějov (doma) a vedoucí Hradec Králové (venku). A hned po tomto náročném dvojboji odstartuje do zřejmě klíčové fáze sezony; podstoupí v ní konfrontaci se třemi týmy, které může v pořadí FNL reálně poslat za svá záda, konkrétně Blansko, Varnsdorf a Třinec.

Trenér FC MAS Táborsko Miloslav Brožek přesto nechce před dohrávkou s Vyšehradem sevřít svůj tým do kleští nervozity. „V zápase v Ústí jsme opět ukázali, že toto mužstvo má vnitřní sílu. Nedělejme ale ze zápasu s Vyšehradem za každou cenu klíčové utkání a nedostávejme se tím pod zbytečný tlak. Chceme ale na hřišti prokázat, že jsme lepší,“ prohlásil.