Kouč úspěšného celku z jihu Čech Miloslav Brožek si její hodnotu velice pochvaloval. „Je fantastické zvítězit na Julisce. Zápasy s Duklou jsou svátkem a nevyhrává se tam každý den,“ nechal se slyšet. „V kabině propuklo velké nadšení. Mrzí nás naopak vážné zranění Kristapse Liepy; uvidíme, jaké bude poškození jeho kolene,“ dodal podstatně vážnějším hlasem.

Cesta k tříbodovému zisku na místě se slavnou minulostí byla velmi trnitá. Klíčové dlaždice do vítězné mozaiky nakonec položili stopeři Václav Penc a Jakub Navrátil, díky jejichž zásahům smazali Táborští jednogólové manko z úvodu zápasu. „Prosadili jsme se ze standardních situací a měli jsme další brejky. Šli jsme třikrát sami na bránu na začátku druhého poločasu. Škoda, že jsme skóre nenavýšili. V závěru první půle nás navíc výrazně podržel brankář Pecháček. Vítězství je pro nás samozřejmě skvělé,“ zopakoval Miloslav Brožek.

Před výkopem přitom lodivod Jihočechů sčítal ztráty. „Nastoupili jsme bez vykartovaných Tolna a Holiše. Příležitost tak dostal Vozihnoj, který odehrál velmi dobré utkání. Vyšla nám taktika. Přiblížili jsme se k záchraně, takže jsme spokojeni. Věřím, že příštím zápasem už naši misi dotáhneme do konce,“ věří Miloslav Brožek.

V předposledním kole soutěže hostí mužstvo Táborska v sobotu od 15 hodin soupeře z nedaleké Vlašimi. Vítězství nad silným čtvrtým týmem tabulky by pro modro-bílé představovalo definitivní jistotu záchrany. Jakákoliv jiná varianta už musí kalkulovat s výsledkem předposledního Blanska, které čeká duel v Třinci.


Načítám tabulku ...